Policjanci podsumowali działania „Bezpieczne ferie 2016”

Policjanci podsumowali działania „Bezpieczne ferie 2016”

- Kategoria: Wiadomości
0

Kontrola autokarów/fot. KMP OlsztynKontrola autokarów/fot. KMP Olsztyn

W niedzielę o północy zakończyły się policyjne działania „Bezpieczne ferie 2016” na Warmii i Mazurach. Przez ostatnie dwa tygodnie policjanci ruchu drogowego w całym regionie dbali o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem przestrzegania zasad zorganizowanego przewozu dzieci.

Ze wstępnych danych wynika, że od 22 stycznia do 7 lutego 2016 roku na drogach Warmii i Mazur doszło do 38 wypadków drogowych, w których 5 osób poniosło śmierć a 60 zostało rannych. Policjanci odnotowali także 636 kolizji drogowych. Ujawnili 99 nietrzeźwych kierujących. Warto podkreślić, że na warmińsko-mazurskich drogach nie doszło do żadnego wypadku z udziałem dzieci, które były przewożone w sposób zorganizowany.

Na co policjanci zwracali uwagę?

Policjanci ruchu drogowego skupiali się na sprawdzaniu stanu trzeźwości użytkowników ruchu, sprawdzali jak kierowcy i pasażerowie wywiązywali się z obowiązku używania pasów bezpieczeństwa oraz w jaki sposób przewożono w pojazdach dzieci. Policjanci egzekwowali przepisy dotyczące ograniczeń prędkości, reagowali na wykroczenia w ruchu drogowym, także te popełniane przez pieszych oraz przez kierowców względem pieszych. Sprawdzali oświetlenie pojazdu, jego oznakowanie oraz wyposażenie. Szczególnym nadzorem objęli autobusy, którymi podróżowały dzieci.

Działania „Bezpieczne ferie” w liczbach

Policjanci drogówki w ciągu dwóch tygodni skontrolowali blisko 13 500 pojazdów. Wśród nich znalazło się prawie 140 autobusów. W trakcie działań skontrolowano także 1180 pieszych. Za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym funkcjonariusze nałożyli 5315 mandatów a blisko 1600 osób zostało pouczonych. Funkcjonariusze skierowali prawie 300 wniosków o ukaranie do sądu.

Policjanci ujawnili blisko 2000 wykroczeń dotyczących przekroczenia dopuszczalnej prędkości oraz 880 przypadków niestosowania się do obowiązku używania pasów bezpieczeństwa oraz nieprawidłowego przewożenia dzieci.

Podczas kontroli autokarów funkcjonariusze ujawnili 13 nieprawidłowości, które dotyczyły m.in. układu hamulcowego, braku tachografów czy gaśnicy oraz innych.

Źródło: KWP Olsztyn (MK/TM)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

825 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 16 nowych zachorowań na Warmii i Mazurach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (14.08) o 825 nowych