Pił alkohol nie tylko przed podróżą, ale również podczas jazdy. Nietrzeźwy kierowca zatrzymany

Pił alkohol nie tylko przed podróżą, ale również podczas jazdy. Nietrzeźwy kierowca zatrzymany

- Kategoria: Na sygnale
0

464366

Olsztyńscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu. 50-latek przyznał policjantom, że pił alkohol nie tylko przed podróżą, ale również w trakcie jazdy. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Wkrótce ze swojego zachowanie będzie się tłumaczyć przed sądem.

W środę (16.09.2020) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że kierujący dostawczym Volkswagenem Crafterem może być nietrzeźwy, ma jechać pojazdem całą szerokością drogi od prawej do lewej, tym samym stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol, który zauważył wskazany pojazd.

Kierujący volkswagenem jadąc ul. Sielską w kierunku ul. Armii Krajowej na skrzyżowaniu zignorował sygnalizację świetlną nadającą sygnał czerwony. Po chwili został zatrzymany do kontroli drogowej. Policjanci zaraz po podejściu do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło w organizmie 50-latka blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna przyznał policjantom, że pił alkohol nie tylko przed podróżą, ale również w trakcie jazdy.

50-latek stracił już prawo jazdy. Wkrótce odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz i wysoka grzywna. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie.

Źróło: KMP Olsztyn (aj/rj)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus: 340 nowych przypadków na Warmii i Mazurach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (25.10) o 11742 nowych