Pijany kierowca wpadł podczas działań „Trzeźwy Poranek”

Pijany kierowca wpadł podczas działań „Trzeźwy Poranek”

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Olsztyńska drogówka podczas działań „Trzeźwy poranek” zatrzymała pijanego kierowcę. 46-letni mieszkaniec Olsztyna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie przed sądem. Grożą mu 2 lata więzienia i wysoka grzywna.

Dziś rano (10.04) policjanci olsztyńskiej drogówki w ramach działań „Trzeźwy poranek” zatrzymali do kontroli opla. Po przebadaniu kierowcy okazało się, że ma 2,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali 46-latkowi prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo Ireneusz I. odpowie przed sądem. Grożą mu 2 lata pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Policja przypomina

Osoba wsiadająca za kółko pod wpływem alkoholu musi liczyć się z dolegliwymi konsekwencjami. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet do 15 lat. Dodatkowo osoba ta liczyć musi się z wysoką grzywną. Niezależnie od wymierzonej kary, sąd orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku, gdy osoba po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. Jeśli była już wcześniej karana- kara wyniesie nie mniej niż 10 tysięcy złotych.

Źródło: KMP Olsztyn (ab)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus: Funkcjonariusze sprawdzają przestrzeganie wprowadzonych zasad i stanowczo reagują w przypadku ich łamania

Z początkiem kwietnia zostały wprowadzone kolejne ograniczenia w