Pijany kierowca wjechał do rowu. Pasażer z urazem głowy trafił do szpitala

Pijany kierowca wjechał do rowu. Pasażer z urazem głowy trafił do szpitala

- Kategoria: Na sygnale
0

policja-drogowka

Kara do 5 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi do lat 15 oraz świadczenie pieniężne nie mniejsze niż 5.000 złotych grozi 28-letniemu mieszkańcowi gminy Świętajno, który pijany kierował samochodem i wjechał do przydrożnego rowu. Pasażer z urazem głowy został przetransportowany do szpitala. Teraz śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku drogowego.

Wczoraj około godziny 22.00 oficer dyżurny policjantów ze Szczytna otrzymał telefoniczne zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie Świętajno – Długi Borek. Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali policjanci oraz załoga karetki pogotowia. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 28-letni mieszkaniec gminy Świętajno pijany wsiadł za kierownicę VW Golfa. Razem z mężczyzną podróżowało dwóch – również pijanych – pasażerów w wieku 28 i 40 lat.

Kierowca mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. 28-letni pasażer z urazem głowy został przetransportowany do szpitala w Szczytnie. Natomiast kierowca za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi do lat 15 oraz świadczenie pieniężne nie mniejsze niż 5.000 złotych.

Teraz śledczy ustalają przyczyny i okoliczności tego wypadku drogowego.

Źródło: KWP Olsztyn (AChB)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Komunikat episkopatu ws. koronawirusa. W kościołach będzie odczytywany list ministra zdrowia 

Arcybiskup Stanisław Gądecki (Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski) wydał