Pijany 43-latek spowodował kolizję

Pijany 43-latek spowodował kolizję

- Kategoria: Na sygnale
0

kolizja-armii-krajowej

Dwa lata pozbawienia wolności może grozić nietrzeźwemu kierującemu pojazdem marki renault, który na jednym z olsztyńskich skrzyżowań doprowadził do kolizji. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj (25.07.2019) na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Roberta Schumana w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki renault nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i najechał na tył pojazdu marki audi. Badanie alkomatem wykazało, że 43-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali nietrzeźwemu kierującemu prawo jazdy. Za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych. Na jego konto trafiło 6 punktów karnych. Mężczyzna odpowie również za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

„Korytarza życia” oraz jazda na tzw. „suwak”. Zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym

6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy