Pijani rodzice wieźli samochodem dwoje dzieci

Pijani rodzice wieźli samochodem dwoje dzieci

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Skrajną nieodpowiedzialnością, wykazali się rodzice dwójki dzieci, którzy będąc pod wpływem alkoholu przewozili swoje pociechy. Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu szczycieńscy policjanci zatrzymali pijanego 47-latka, który miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Decyzją sądu dzieci trafiły pod opiekę rodziny zastępczej.

Wczoraj (21.05.2019 r.) po godzinie 17.00 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał telefoniczną informację z której wynikało, że na trasie Baranowo-Wielbark porusza się toyota, której kierowca najprawdopodobniej jest pijany oraz, że w pojeździe znajdują się małe dzieci. Na miejsce od razu skierowany został patrol policji, który w Wielbarku na ul. Chodkiewicza zatrzymał opisany pojazd. Siedzący za kierownicą 47-latek mieszkaniec gminy Wielbark był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W pojeździe przewożone były dzieci w wieku 6 oraz 2 lat oraz ich matka, która podobnie jak kierowca znajdowała się w stanie nietrzeźwości.

Decyzją sądu w Szczytnie dzieci zostały oddane pod opiekę rodzinny zastępczej.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mężczyźnie kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz kierowania samochodami na okres nie krótszy niż 3 lata i dodatkowo świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł.

Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 lub przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców.

W tym przypadku skrajna nieodpowiedzialność rodziców mogła doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń – informują policjanci.

Źródło: KWP Olsztyn (aw/kw)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Pobił 55-latka, wrzucił go do bagażnika, a następnie utopił w stawie. Usłyszał zarzut zabójstwa

Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Biała Piska podejrzanego