Pijani rodzice opiekowali się małym dzieckiem. Zostali zatrzymani

Pijani rodzice opiekowali się małym dzieckiem. Zostali zatrzymani

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na olsztyńskim Zatorzu, gdzie rodzice mieli sprawować niewłaściwą opiekę nad swoją 1,5 roczną córeczką. Jak stwierdzono, dziecko przebywało w dramatycznych warunkach socjalnych i higienicznych pod opieką rodziców znajdujących się w stanie upojenia alkoholowego.

W czwartek po południu dyżurny policji otrzymał informację, że w jednym z mieszkań na olsztyńskim Zatorzu pijani rodzice opiekują się małym dzieckiem. Policjanci w mieszkaniu stwierdzili ogólny „bałagan”. Przy stole siedziało dwóch mężczyzn, którzy pili alkohol, a na łóżku obok spała pijana kobieta. Cała trójka znajdowała się pod wpływem alkoholu, mieli od 1 do 2,5 promila. W drugim pokoju za drzwiami stało wystraszone małe dziecko.

Przybyły na miejsce interwencji lekarz potwierdził, że dziewczynka przebywała w dramatycznych warunkach socjalnych i higienicznych. Na miejsce przyjechała babcia dziecka, która przejęła nad nim opiekę. Rodzice zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu zostaną przesłuchani i niewykluczone, że usłyszą zarzuty narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia.

Zgodnie z art. 160 kodeksu karnego osoba, która naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5. Takie zarzuty mogą usłyszeć rodzice 1,5 rocznej dziewczynki, którzy w rażący sposób sprawowali nad nią opiekę.

Źródło: KWP Olsztyn (mp/rj)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Van Pur zamierza kupić Browar Braniewo od Grupy Żywiec. Podpisano list intencyjny

15 października Van Pur S.A. i Grupa Żywiec