Pijani kierowcy wyeliminowani z ruchu

Pijani kierowcy wyeliminowani z ruchu

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Tylko w ciągu ostatniej doby w ręce policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie trafiło 6 nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich spowodował kolizję drogową. Drugi „wpadł” popełniając wykroczenie. Kolejnego, na gorącym uczynku przestępstwa ujęli funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Wsiadanie za „kółko” pod wpływem alkoholu, to skrajna nieodpowiedzialność. Pijani kierowcy zagrażają nie tylko sobie ale i innym uczestnikom ruchu. Mimo wielu akcji ukierunkowanych na eliminowanie ich z dróg naszego powiatu, wciąż znajdują się osoby, które nie widzą nic złego w jeździe na „podwójnym gazie”. Tylko w ciągu ostatniej doby w ręce policjantów z powiatu olsztyńskiego trafiło aż 6 nieodpowiedzialnych mężczyzn.

W sobotę około godziny 09.00 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Biskupcu zatrzymali do kontroli opla. Kierujący nim 42-latek znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało ponad pół promila tej substancji w jego organizmie.

Dwie godziny później, na ul. Artyleryjskiej w Olsztynie doszło do kolizji. Kierujący bmw podczas zmiany pasa ruchu nie zachował należytej ostrożności i najechał na prawidłowo jadącego volkswagena. Podczas obsługi zdarzenia okazało się, że sprawca był pijany. Miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W tym samym czasie funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Barczewie dostali zgłoszenie o kierowcy opla, który prawdopodobnie znajduje się pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali opisany pojazd w m. Lamkowo i potwierdzili zgłoszenie, 43-letni mieszkaniec miejscowości był pijany. Badanie wykazało ponad 2,5 promila.

Około godziny 14.00 podczas patrolowania ulicy Sielskiej policjanci olsztyńskiej drogówki zauważyli audi, którego kierowca popełnił wykroczenie drogowe. W związku z tym zatrzymali pojazd do kontroli. Okazało się, że kierowca ma na sumieniu również przestępstwo. Prowadził auto znajdując się pod wpływem alkoholu. 62-latek w swoim organizmie miał ponad pół promila tej substancji.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 29-latek, którego zatrzymali policjanci z Komisariatu Policji w Barczewie. Mieszkaniec gminy kierował audi z blisko 3 promilami alkoholu w organizmie.

We wszystkich przypadkach, mężczyźni stracili już prawa jazdy. Za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Kodeks Karny za przestępstwo kierowania pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Oprócz tego, sąd zastosować może zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych ora wysoką grzywnę.

Pijanego kierowcę ujęli również funkcjonariusze olsztyńskiej Straży Miejskiej. Dziś około godziny 4.30 na ul. Partyzantów zatrzymali do kontroli land rovera. Okazało się, że siedzący za kierownicą 41- latek nie dość, że miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie, to jeszcze kierował mimo sądowego zakazu.

Źródło: KWP Olsztyn (ab/in)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Kolejny krok do budowy drogi ekspresowej S16

Minister Infrastruktury zatwierdził Program Inwestycji dla budowy drogi