Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie kultury

Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie kultury

- Kategoria: Wiadomości
0

ognie3

Prezydent Olsztyna ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie kultury świadczonych na rzecz mieszkańców miasta.

Koncerty, instalacje artystyczne, wystawy – to tylko część przedsięwzięć, o wsparcie których można się ubiegać. Na organizację wydarzeń kulturalnych oraz edukację mieszkańców Olsztyna w różnych dziedzinach kultury zarezerwowano po 180 tys. złotych. Promowanie lokalnej twórczości i debiutów artystycznych może być wsparte łącznie 50 tys. zł. Na popularyzację różnorodności kulturowej Olsztyna przeznaczono 40 tys., a o 10 tys. mniej na popularyzację sztuki współczesnej i streetart. Wreszcie na upowszechnianie olsztyńskiej chóralistyki jest 25 tys. złotych.

– Oczekujemy propozycji ze szczególnym uwzględnieniem przedsięwzięć popularyzujących postaci i twórczość Gustawa Herlinga-Grudzińskiego i Stanisława Moniuszki – informuje prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

Aby móc ubiegać się o wsparcie, organizator musi zapewnić własny wkład w wysokości co najmniej 10 proc. całkowitych kosztów zadania. Te mają być zrealizowane najpóźniej do końca roku.

[zasady konkursu]

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

„Korytarza życia” oraz jazda na tzw. „suwak”. Zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym

6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy