Otwarcie remontowanego odcinka ul. Jagiellońskiej

Otwarcie remontowanego odcinka ul. Jagiellońskiej

- Kategoria: Wiadomości
0

jagiellonska-remont-660x433.jpeg

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje, że w poniedziałek, 9 lipca otwarty zostanie remontowany odcinek ul. Jagielońskiej, czyli fragment jezdni od skrzyżowania z ulicami Limanowskiego i Sybiraków do skrzyżowania z ul. Wrocławską.

Na przebudowywanym odcinku ul. Jagiellońskiej układana jest już masa wiążąca, a w weekend ma być położona warstwa ścieralna asfaltu. To pozwoli na udostępnienie kierowcom drogi już od poniedziałku, 9 lipca.

Nie będzie jeszcze oznakowania poziomego, a pasy do jazdy w każdym kierunku będą wyznaczone separatorami. Ponadto nadal prowadzone będą prace budowlane, dlatego nadal utrzymana zostanie m.in. tymczasowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Sybiraków i Rataja (funkcjonuje tam minirondo). Zakończenie wszystkich prac są zaplanowane na 31 lipca.

Przebudowa drogi, która rozpoczęła się w połowie marca 2018 roku, obejmowała m.in. budowę zatoki autobusowej, remont chodników, budowę drogi rowerowej i wspólnego ciągu pieszo-rowerowego, wydłużenie pasów do lewoskrętu w ul. Limanowskiego oraz przebudowę sieci, w tym kanalizacji deszczowej, elektrycznej, sanitarnej itp.

Koszt remontu odcinka ul. Jagiellońskiej od Sybiraków do Wrocławskiej to ponad 3,4 mln złotych. Gmina Olsztyn uzyskała dofinansowanie tego zadania w wysokości 1 927 961 złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Prezes Stomilu Olsztyn złożył rezygnację ze stanowiska

W piątek, 22 lutego, prezes Stomilu Olsztyn Maciej