Otwarcie remontowanego odcinka ul. Jagiellońskiej

Otwarcie remontowanego odcinka ul. Jagiellońskiej

- Kategoria: Wiadomości
0

jagiellonska-remont-660x433.jpeg

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje, że w poniedziałek, 9 lipca otwarty zostanie remontowany odcinek ul. Jagielońskiej, czyli fragment jezdni od skrzyżowania z ulicami Limanowskiego i Sybiraków do skrzyżowania z ul. Wrocławską.

Na przebudowywanym odcinku ul. Jagiellońskiej układana jest już masa wiążąca, a w weekend ma być położona warstwa ścieralna asfaltu. To pozwoli na udostępnienie kierowcom drogi już od poniedziałku, 9 lipca.

Nie będzie jeszcze oznakowania poziomego, a pasy do jazdy w każdym kierunku będą wyznaczone separatorami. Ponadto nadal prowadzone będą prace budowlane, dlatego nadal utrzymana zostanie m.in. tymczasowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Sybiraków i Rataja (funkcjonuje tam minirondo). Zakończenie wszystkich prac są zaplanowane na 31 lipca.

Przebudowa drogi, która rozpoczęła się w połowie marca 2018 roku, obejmowała m.in. budowę zatoki autobusowej, remont chodników, budowę drogi rowerowej i wspólnego ciągu pieszo-rowerowego, wydłużenie pasów do lewoskrętu w ul. Limanowskiego oraz przebudowę sieci, w tym kanalizacji deszczowej, elektrycznej, sanitarnej itp.

Koszt remontu odcinka ul. Jagiellońskiej od Sybiraków do Wrocławskiej to ponad 3,4 mln złotych. Gmina Olsztyn uzyskała dofinansowanie tego zadania w wysokości 1 927 961 złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Odbiór rozbudowanej szkoły i obserwatorium astronomicznego w Dywitach

Obserwatorium astronomiczne z obrotową kopułą, dwa nowe oddziały