Otwarcie pierwszego odcinka obwodnicy Olsztyna

Otwarcie pierwszego odcinka obwodnicy Olsztyna

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. GDDKiAfot. GDDKiA

W czwartek, 6 grudnia 2018 r. o godz. 14:00 nastąpi oficjalne otwarcie pierwszego odcinka obwodnicy Olsztyna.

W czwartek odbędzie się otwarcie odcinka południowej obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi krajowej nr 16 (Olsztyn Zachód – Olsztyn Południe). Uroczystość odbędzie się na jednej z łącznic na węźle południe w Tomaszkowie. Pierwsze etapy uruchomienia węzła Olsztyn Południe rozpoczną się już dzisiaj (5 grudnia) i potrwają do godzin wieczornych 6 grudnia, kiedy udostępniona zostanie trasa główna.

Prace porządkowe mogą potrwać jeszcze do końca tygodnia. Ponadto przez jakiś czas będą kontynuowane także drobne roboty wykończeniowe na całym odcinku wraz z drogami dojazdowymi i lokalnymi. Kierowcy poruszający się nową trasą powinni zachować w tym czasie szczególną ostrożność.

Wybudowany odcinek obwodnicy o długości 10 km będzie obejściem miasta od węzła Olsztyn Zachód do węzła Olsztyn Południe. Droga zlokalizowana jest na terenie Olsztyna i gmin Gietrzwałd i Stawiguda i ominie miasto od południowego zachodu. Przebiega od drogi DK16 w sąsiedztwie miejscowości Kudypy poprzez okolice miejscowości Gronity, Naterki do drogi nr 51 w okolicach Tomaszkowa.

obwodnica-olsztyna-1zad

Wykonawcą zadania było konsorcjum INTERCOR Sp. z o.o. z Zawiercia oraz MOST Sp. z o.o. z Sopotu. Koszt robót budowlanych to 387,5 mln złotych.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

W weekend utrudnienia w ruchu na ul. Sielskiej i Al. Schumana

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje,