Ostatni weekend wakacji. Będzie więcej policji na drogach

Ostatni weekend wakacji. Będzie więcej policji na drogach

- Kategoria: Wiadomości
0

kontrola-predkosci-345.jpg

Od 30 sierpnia do 1 września br. Policja prowadzi działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczny weekend”. Ich celem jest zapewnienie nadzoru nad bezpieczeństwem, porządkiem i płynnością w ruchu drogowym.

W ostatni weekend wakacji należy spodziewać się wzmożonego natężenia ruchu na drogach wyjazdowych oraz dojazdowych do i z miejscowości wypoczynkowych oraz dużych miast. Policjanci ruchu drogowego, w ramach działań „Bezpieczny weekend”, będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego.

Policjantów należy spodziewać się także w miejscach o największym natężeniu ruchu drogowego, gdzie będą czuwać nad jego płynnością oraz w uzasadnionych przypadkach podejmować ręczne kierowanie ruchem. Funkcjonariusze pełniący służbę na drogach będą kontrolować prędkość, ale też zwrócą uwagę na stan trzeźwości kierujących. Sprawdzą również stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci.

Na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego wpływa wiele czynników m.in. sprawność pojazdu, stan psychofizyczny kierujących pojazdami, pogoda, a przede wszystkim respektowanie przepisów przez uczestników ruchu drogowego.

Policja apeluje o:

  • rozwagę podczas jazdy i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w szczególności stosowanie się do ograniczeń prędkości,
  • respektowanie praw pieszych, a także nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie;
  • odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego;
  • wysoką kulturę jazdy i wzajemny szacunek.
Źródło: KGP

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus: 964 nowe przypadki na Warmii i Mazurach. Najwięcej w Olsztynie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (04.12) o 13239 nowych