Ośmiu chętnych do zaprojektowania drogi S16 Borki Wielkie – Mrągowo

Ośmiu chętnych do zaprojektowania drogi S16 Borki Wielkie – Mrągowo

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Otwarto oferty w przetargu na wykonanie koncepcji programowej ekspresowej szesnastki na odcinku Borki Wielkie – Mrągowo wraz z obwodnicą Mrągowa w ciągu drogi krajowej nr 59. Wykonaniem dokumentacji zainteresowanych jest ośmiu wykonawców.

Najniższą cenę 3,112 mln zł zaproponowała firma EGIS z Warszawy, najwyższą 4, 943 mln zł – firma TRAKT z Katowic . Oprócz ceny zamawiający przyjął w przetargu jeszcze drugie kryterium oceny ofert: doświadczenie zespołu projektowego – 40%. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 15 miesięcy na zrealizowanie koncepcji programowej budowy drogi ekspresowej S16 na odcinku Borki Wielkie – Mrągowo wraz z obwodnicą Mrągowa w ciągu drogi krajowej nr 59.

Po zakończeniu prac nad koncepcją programową GDDKiA przystąpi do ogłoszenia przetargu na realizację zadania w systemie „projektuj i buduj”. Planowany termin ogłoszenia tego przetargu to początek 2018 roku.

Szesnastka to główny szlak komunikacyjny Warmii i Mazur na linii wschód – zachód. Inwestycja będzie kolejnym etapem rozbudowy drogi. Projektowana trasa będzie miała długość 19,7 km – 15,6 km w ciągu S16 oraz 4,1 km w ciągu dk 59 (obwodnica Mrągowa). Przebiegać będzie w okolicach miejscowości Borki Wielkie, Sorkwity, Nowe Bagienice, Bagienice, Marcinkowo, a następnie ominie Mrągowo od strony południowo-zachodniej.

Droga na odcinku S16 będzie miała przekrój dwujezdniowy, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, natomiast na przebiegu obwodnicy Mrągowa w ciągu dk 59 będzie to droga o przekroju jednojezdniowym, dwu lub trzypasowym (1×2 lub 2+1). Dostęp do drogi ekspresowej będzie możliwy jedynie poprzez węzły drogowe: Sorkwity, Bagienice i Mrągowo.

źródło: GDDKiA Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Poszukiwani za kradzież i przestępstwa narkotykowe zostali zatrzymani

Olsztyńscy policjanci zatrzymali dwóch poszukiwanych. Pierwszy z nich