Olsztyńska KAS przekazała 2,7 tys. litrów spirytusu do walki z COVID-19

Olsztyńska KAS przekazała 2,7 tys. litrów spirytusu do walki z COVID-19

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. KASfot. KAS

Kolejne partie spirytusu przekazała olsztyńska IAS instytucjom z Warmii i Mazur. Tym razem płyn trafił do Sanepidu w Olsztynie, Urzędu Miasta w Elblągu oraz Przedszkola Archidiecezjalnego w Olsztynie. Do placówek medycznych, zakładów opieki oraz urzędów z Warmii i Mazur trafiło już łącznie 18 tys. litrów spirytusu.

24 czerwca 2020 r. Olsztyńska Izba Administracji Skarbowej przekazała 2,7 tys. litrów spirytusu instytucjom z Olsztyna. Większą część, bo aż 2 tys. litrów otrzymała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie. Spirytus trafił również do Przedszkola Archidiecezjalnego w Olsztynie oraz Urzędu Miasta w Elblągu.

Pochodzący z działalności przestępczej spirytus jest ogromnym wsparciem w walce z COVID-19. Jest on wykorzystywany przede wszystkim do przygotowania środków dezynfekujących. W przypadku Sanepidu jest to niezwykle ważne, zwłaszcza w przypadku laboratorium, gdzie zachowanie reżimu sanitarnego jest bardzo istotne. Warto podkreślić, że działania KAS i przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, umożliwiły wykorzystanie przeznaczonego do zniszczenia spirytusu do przygotowania preparatów dezynfekujących. Dotychczas olsztyńska IAS przekazała placówkom medycznych, zakładom opieki oraz urzędom z Warmii i Mazur ponad 18 tys. litrów spirytusu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Obchody 610. rocznicy Bitwy pod Grunwaldem

Uczestnicy i widzowie inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem w