Olsztyn bez sztucznych ogni w Sylwestra. Zastąpi je pokaz laserów

Olsztyn bez sztucznych ogni w Sylwestra. Zastąpi je pokaz laserów

- Kategoria: Wiadomości
4

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Olsztyn dołączy do kolejnych polskich miast, które rezygnują z hucznego świętowania Sylwestra. Prezydent Olsztyna poinformował, że sztuczne ognie zostaną w tym roku zastąpione pokazem laserów.

Apel o to, by zrezygnować z efektownych pokazów sztucznych ogni w imię empatii, wystosował po raz kolejny olsztyński oddział partii Razem. W swoim wniosku złożonym do prezydenta Olsztyna działacze apelują o zaprzestanie stosowania fajerwerków w czasie miejskich imprez, nie tylko Sylwestra, ale i finału WOŚP, czy innych wydarzeń odbywających się w miejscach publicznych.

Dziś rano (04.12)  prezydent Olsztyna poinformował na portalu społecznościowym, że w tym roku zamiast sztucznych ogni mieszkańcy zobaczą pokaz laserów. W podobny sposób ma być również świętowany finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Powodem zastąpienia fajerwerków laserami jest troska o zwierzęta.

Więcej światła

Sztuczne ognie w Sylwestra i „światełko do nieba” podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to już tradycja tych wyjątkowych wydarzeń. Wiadomo – ma być głośno, świetliście, strzeliście i wystrzałowo. Ma być, ale czy rzeczywiście musi?

Ostatnio coraz więcej miast decyduje się odejść od pokazów pirotechnicznych na rzecz pokazów laserowych. Jest bezpieczniej, nie mniej efektownie i zdrowiej dla naszych czworonożnych ulubieńców. Dla nas fajerwerki są zrozumiałe i jesteśmy na towarzyszące im wystrzały przygotowani, a oni się tego boją! Boją się, wpadają w panikę, uciekają, nie wytrzymują ich serca. Każdy właściciel psa wie o tym bardzo dobrze. Znam ludzi, którzy z tego powodu przestali wychodzić na imprezy – właśnie dlatego, żeby nie zostawiać swoich psich pupilów na pastwę fajerwerkowego losu.

Piszę o tym, ponieważ podjęliśmy decyzję „modernizacyjną” i kończymy z fajerwerkami na imprezach miejskich, a do takich zalicza się Sylwester i finał WOŚP. Innymi słowy, dołączamy do miast bez sztucznych ogni i przechodzimy na pokazy świetlne. Dzisiejsza technologia projekcyjna, coraz większa dostępność kolorowych laserów, pozwalają na bardzo efektowne i wbijające się w pamięć pokazy. Trochę to kosztuje, ale fajerwerki też nie były za darmo. Oczywiście, nie zabraknie muzyki, z którą pokazy są zestrojone, co czyni z nich bardzo nastrojowe widowiska.

Mam nadzieję, że pokazy wpłyną na większe zainteresowanie imprezami, chociażby poprzez efekt nowości. Przypomnę tylko, że Sylwestra świętujemy tradycyjnie na placu Dunikowskiego, a finał WOŚP na olsztyńskiej starówce. Już dziś zapraszam. Ja będę! – napisał na swoim profilu Facebook prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

4 Komentarze

  1. TEN GOŚĆ WSZYSTKO ZEPSUŁ…POKAZ TO ON MOŻE U SIEBIE W DOMU ROBIĆ.NASZA PACZKA WOLAŁA ZOSTAĆ W DOMU NIZ PATRZEĆ NA JEGO POKAZY…..TELEWIZJA MIAŁA WIĘCEJ ATRAKCJI-KONKRETNE ZESPOŁY I WOKALIŚCI,FAJERWERKI TO JEST SYLWESTER !!A POKAZY TO ZOSTAW SOBIE CZŁOWIEKU NA SPEDY RODZINNE.DNO I WODOROSTY ALE W TV POKAŻĄ PEWNIE Z 3 OSOBY,KTÓRE BEDA SIĘ TYM ZACHWYCAĆ..TAKIE STEROWANIE OPINIĄ PUBLICZNĄ…

  2. Chciało się przyjechać z Warszawy na Sylwestra, ale skoro nie będzie to nie warto…

  3. Może lepiej zakazać Sylwestra?? Olsztyn pierwsze miasto na świecie bez Sylwestra…….. Czasami mam wrażenie że prezydentem naszego miasta jest Kononowicz ……Nie będzie NIC

  4. Może zabrzmie teraz źle, bo uwielbiam zwierzaki i również rozumiem troskę o ich dobro. Jednak Sylwester bez prawdziwych fajerwerków to nie Sylwester i żaden pokaz laserów tego nie zastąpi.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

W weekend utrudnienia w ruchu na ul. Sielskiej i Al. Schumana

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje,