Odkryj z nami dzikie zakątki Mazur 2020! Zapraszamy na nasz pokład!

Odkryj z nami dzikie zakątki Mazur 2020! Zapraszamy na nasz pokład!

- Kategoria: Polecane artykuły
0

g+é+-wne_rejs-dla-mlodziezy-mazury

Szkoła Żeglarstwa PuntoVita zaprasza na rejsy po Mazurach w sezonie 2020. Już teraz możesz zapisać się na obóz żeglarski! Organizujemy imprezy żeglarskie w różnych terminach dla różnych grup wiekowych. Na nasze rejsy zapraszamy każdego, bez względu na umiejętności. Jeśli chcesz postawić swoje pierwsze kroki na jachcie, nasi instruktorzy chętnie Ci w tym pomogą. Nauczymy Cię samodzielnie prowadzić jacht i przygotujemy do egzaminu na patent żeglarski. Dla osób, które posiadają już doświadczenie w żeglowaniu, organizujemy zajęcia doszkalające. Instruktorzy wyjaśnią wszystkie aspekty, które mogą sprawiać problem. Podpowiedzą na co zwracać uwagę przy samodzielnym prowadzeniu jachtu. Pokażą jak samemu postawić maszt i nauczą cumowania na dziko. Na naszych rejsach każdy znajdzie coś dla siebie!

Najpiękniejsze zakątki Mazur już znamy – oto one…

Przemierzając od kilku lat Mazury podczas rejsów dla młodzieży (https://puntovita.pl/rejsy-zeglarskie-dla-mlodziezy/) poznaliśmy już niemalże ich wszystkie zakamarki. Jednak Kraina Wielkich Jezior nie przestaje nas zachwycać. Wiele jest miejsc wartych odwiedzenia, oto najpiękniejsze z nich……

Piękny brzeg

Port położony w urokliwym miejscu nad jeziorem Święcajty. Marina nastawiona na aktywny wypoczynek posiada wypożyczalnię rowerów, kajaków i niewielką ściankę wspinaczkową. Na rozległym terenie znajdziemy również altankę, w której zagrać możemy w ping-ponga, a między drzewami rozwieszone są hamaki, na których możemy wypocząć z książką. Wieczorem można zorganizować duże ognisko, port posiada przystosowane do tego miejsce.

obraz_1

Mikołajki

Niewielkie miasteczko położone nad jeziorem Mikołajskim i Tałty. Miasteczko przyciąga turystów dobrym zapleczem hotelowym i gastronomicznym. Będąc w Mikołajkach nie można przejść obojętnie obok Parku Wodnego Tropikana. Jest to duży kompleks basenów i saun, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Podczas rejsów po Mazurach cumujemy w Mikołajkach, aby zrelaksować się. Warto również przejść się malowniczymi uliczkami Mikołajek. Spacerując po Mikołajkach punktem obowiązkowym będzie most dla pieszych. W ciągu dnia możemy obserwować z niego intensywny ruch żeglarski, a nocą podziwiać jego piękne oświetlenie.

Zielony Gaj

Przystań położona między kanałami Szymońskim i Tałckim, które łączą jeziora Jagodne i Tałty. To wspaniałe miejsce dla chcących odpocząć od tłumów. Port to raj dla wędkarzy i żeglarzy ceniących ciszę i spokój. Z tarasu widokowego widać przepływające kanałem żaglówki i statki. Miejscowa tawerna oferuje pyszną szarlotkę i duży wybór aromatycznych dań i napojów.

Dzikie i wciąż nieodkryte miejsca w Krainie Wielkich Jezior

Mimo rozwijającej się turystyki na Mazurach znajdziemy również dzikie, nieodkryte miejsca. Jest kilka wysp, na których zacumować możemy wyłącznie przy dzikim brzegu.

Wyspa Gilma

Położona na jeziorze Dobskim, które objęte jest rezerwatem i wpłynąć tam możemy jedynie na żaglach. Lepiej nie zapuszczać się tam jeśli wiatr nam nie sprzyja. Gilma nie jest gościnną wyspą, znajdziemy tu zaledwie dwa miejsca dobre do zacumowania małym jachtem. Cumowanie przy brzegu wymaga wprawy, wiatr często kołuje i zmienia kierunek, jednak podejście na żaglach jest jak najbardziej możliwe. Kiedy uda nam się już zacumować, możemy wybrać się na zwiedzanie. Na wyspie znajdują się ruiny warowni, w której kiedyś schronienie znaleźli Prusacy. W głębi wyspy znajdziemy również pozostałości po niewielkiej kapliczce. Obecnie wyspę pokrywa gęsty, ciemny las.

Wyspa Heleny

Wyspa przyjazna żeglarzom. Jej brzegi są głębokie i piaszczyste, a miejsc do cumowania znajdziemy wiele. To dobre miejsce na naukę cumowania na „dziko”. Helena choć niewielka jest jedną z najpiękniejszych wysp na Mazurach. Posiada wiele dogodnych miejsc na organizację ogniska w plenerze.

Wyspa Upałty

Najciekawsza wyspa na Mazurach. Kiedyś tętniąca życiem i pełna turystów. Na wyspie znajdował się rozległy park, gospoda i leśniczówka. Wielu turystów spędzało na niej wakacje. Na starych widokówkach możemy zobaczyć w pełni zagospodarowaną wyspę. Obecnie pozostały już tylko ruiny po zabudowaniach, a zadbany park zamienił się w gęsty, ciemny las. Wyspa posiada jedynie dwa miejsca do zacumowania od zachodniej strony, pozostałe miejsca są płytkie i mocno zarośnięte.

Zostań mazurskim Kolumbem i wypłyń w rejs pełen przygód!

Dołącz do naszej załogi i razem z nami wyrusz na Mazury. Każdego roku odkrywamy nowe miejsca i porty. Pływając z nami poznasz najpiękniejsze zakamarki Krainy Wielkich Jezior. Gwarantujemy ciekawe przygody i atrakcje. Poznaj nowych znajomych i zakochaj się w żeglarstwie tak jak my. Nasi instruktorzy zadbają o bezpieczeństwo rejsu.

Puntovita

https://mlodzinadorobku.pl/rejsy-zeglarskie-dla-mlodziezy-mazury-2020/

Artykuł sponsorowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus: 14 nowych zachorowań na Warmii i Mazurach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (15.08) o 771 nowych