Od nowego roku mniej Dziennych Domów Pomocy Społecznej w regionie

Od nowego roku mniej Dziennych Domów Pomocy Społecznej w regionie

- Kategoria: Wiadomości
0

senior

Zmiany w strukturze Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Decyzją olsztyńskich radnych od stycznia w stolicy Warmii i Mazur o jeden zmniejszy się liczba Dziennych Domów Pomocy Społecznej.

Dotychczas w stolicy Warmii i Mazur funkcjonowało sześć DDPS-ów. Wraz z końcem roku działać przestanie ten zlokalizowany w budynku domu „Kombatant” przy ul. Fałata.

W rzeczywistości tamten DDPS nie jest aktywny od marcowego wybuchu pandemii koronawirusa. Powierzchnia wykorzystywana na potrzeby dziennego domu pomocy została wówczas udostępniona działającemu tam całodobowo domowi „Kombatant”, który zarządza budynkiem.

– Takie decyzje zostały podjęte ze względu na bezpieczeństwo osób cały czas przebywających w domu przy ul. Fałąta – wyjaśnia dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Elżbieta Skaskiewicz. – Funkcjonowanie w tym miejscu domu dziennego zwiększało ryzyko transmisji koronawirusa. Osoby, które były podopiecznymi placówki, opiekują się teraz inne DDPS-y z terenu miasta.

Dzienny Dom Pomocy Społecznej przy ul. Fałata był przeznaczony dla osób niepełnosprawnych, w podeszłym wieku oraz samotnych. Świadczył usługi dziennego pobytu w zakresie ćwiczeń usprawniających, posiłku, dostępu do kultury, organizacji czasu wolnego oraz terapii zajęciowej. Z jego usług mogło korzystać 30 osób.

Koszt prowadzenia działalności tej placówki w 2019 roku wyniósł nieco ponad 151 tys. złotych. Do końca września tego roku – 55,7 tys. złotych.

W strukturze Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej od stycznia pozostanie pięć Dziennych Domów Pomocy Społecznej:
* przy ul. M. Orłowicza,
* przy ul. Mickiewicza17/1 („Nasza Chata”),
* przy ul. Świtezianki („Nasz Dom”),
* przy ul. E.Plater (dla Osób Niepełnosprawnych),
* przy al. Piłsudskiego (dla Osób Chorych na Cukrzycę).

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Policjanci zatrzymali osobę podejrzewaną o związek z napadem na kantor w Olsztynie

Policjanci z Komendy Miejskiej w Olsztynie zatrzymali na