Nowy sposób na zwiedzanie Olsztyna – rusza gra miejska „Pogoń za Kopernikiem”

Nowy sposób na zwiedzanie Olsztyna – rusza gra miejska „Pogoń za Kopernikiem”

- Kategoria: Wiadomości
0

zamek

Od piątku 6 czerwca rusza gra miejska „Pogoń za Kopernikiem”. Jest to alternatywny sposób na poznawanie ciekawych zakątków i faktów z historii stolicy regionu przygotowany przez samorząd województwa, Muzeum Warmii i Mazur, Warmińsko–Mazurską Regionalną Organizację Turystyczną oraz Miejską Informację Turystyczną w Olsztynie.

Biorąc udział w grze miejskiej, poznajemy dane miejsce poprzez rozwiązywanie zagadek, zgłębianie tajemnic i pokonywanie nieoznakowanych szlaków. Olsztyńska wersja wiąże się z postacią Mikołaja Kopernika i kierowana jest do całych rodzin. Stopień trudności zadań został dopasowany do dzieci z II i III klasy szkoły podstawowej.

Jak to działa? Żeby wziąć udział w grze, należy zgłosić się do jednego z dwóch punktów informacji turystycznej – przy Wysokiej Bramie (ul. Staromiejska 1) lub przy Ratuszu (Plac Jana Pawła II 1) i odebrać kartę gry wraz z instrukcją, kartę odpowiedzi i kupon upoważniający do darmowego wstępu do Muzeum Warmii i Mazur.

Uczestnicy rozwiązując poszczególne zadania odgadują hasło, które należy podać w kasie muzeum wraz z kuponem. W zamku ukryte są odpowiedzi na dwa ostatnie pytania. Grupa, która wypełni całą kartę odpowiedzi i zgłosi się do punktu informacji turystycznej, otrzyma nagrodę!

Grać można od 6 do 27 czerwca od wtorku do niedzieli, czyli w dni otwarcia Muzeum Warmii i Mazur.

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Nieletni zniszczyli zaparkowany samochód

Olsztyńscy policjanci zatrzymali czterech nastolatków, podejrzewanych o zniszczenie