Nowa aplikacja dla żeglarzy rodem z Olsztyna

Nowa aplikacja dla żeglarzy rodem z Olsztyna

- Kategoria: Ciekawostki
0

crs-ukiel

Pomoże obrać dobry kurs, poinformuje o niebezpiecznych miejscach, w razie wypadku czy szkwału pomoże się szybko połączyć z WOPR, a do tego poinformuje o ciekawych wydarzeniach w okolicy portu – to wszystko potrafi nowa aplikacja Żegluj, stworzona przez grupę pasjonatów tego sportu z Olsztyna.

Żeglarstwo to wspaniały sport, ale spędzanie czasu na wodzie może być jeszcze przyjemniejsze dzięki nowoczesnym technologiom. Pomocna w tym będzie Żegluj. Aplikacja pozwoli zapisać przebyte trasy wraz z wieloma danymi na jej temat, znaleźć szybko najbliższy port i zobaczyć, gdzie można się w jego okolicy zatrzymać, gdzie warto zjeść i jakie interesujące wydarzenia są tam planowane w najbliższym czasie. Ostrzeże też przed niebezpiecznymi miejscami, poinformuje o pogodzie, screen696x696znakach wodnych oraz wszystkich szlakach żeglugowych w okolicy.

Kluczową funkcją jest też bardzo szybki dostęp do współrzędnych, co może się bardzo przydać w przypadku niebezpiecznych sytuacji. Ale Żegluj to również świetny sposób na poznanie innych żeglarzy. Dzięki aplikacji łatwo można odnaleźć na wodzie innych użytkowników i się z nimi skontaktować, a potem kto wie – może ruszyć we wspólną trasę lub się zaprzyjaźnić. Żegluj umożliwia też dostanie się do niesamowitej żeglarskiej społeczności, w której można się dzielić swoimi pomysłami, doświadczeniami, a także chwalić swoimi żeglarskimi podbojami – na przykład pokonanym dystansem, czy też prędkością, z jaką się poruszaliśmy.

Wszystkie swoje trasy można oczywiście zapisywać, a potem przeglądać i wspominać przebyte rejsy.

Aplikacja Żegluj bardzo więc się przyda wszystkim żeglarzom, ale z pewnością może być też użyteczna dla kajakarzy czy wszystkich innych, którzy korzystają z akwenów wodnych – również za pomocą napędu motorowego.

Aplikacja jest darmowa i można ją ściągnąć z Apple AppStore na iPhone’a lub iPada pod adresem https://itunes.apple.com/us/app/%C5%BCegluj/id1254407121. W przygotowaniu jest również wersja na urządzenia mobilne oparte na systemie Android. Więcej informacji o niej można też znaleźć na stronie https://www.zegluj.mobi/.

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policjanci zapobiegli kibolskiej ustawce

Zablokowane dwa pasy ruchu, kominiarki na głowach, a