Nietrzeźwy kierujący wyeliminowany z ruchu drogowego

Nietrzeźwy kierujący wyeliminowany z ruchu drogowego

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Olsztyńscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego osobowego nissana. Badanie alkomatem wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie 23-latka. Mężczyzna ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

W poniedziałek wieczorem (07.09.2020) funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na jednej z ulic w mieście zauważyli pojazd marki Nissan Micra, który nie trzymał się toru jazdy, jechał całą szerokością drogi. Policjanci postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej. Funkcjonariusze zaraz po podejściu do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu.

Badanie alkomatem wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie 23-latka. Ponadto po sprawdzenie w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta, ponieważ nie ma do tego uprawnień.

Mężczyzna wkrótce odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz i wysoka grzywna.

Źródło: KMP Olsztyn (aj)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Domki letniskowe – udana inwestycja w wypoczynek

Domki letniskowe czy też domki rekreacyjne dzięki nowoczesnym