Nieodpowiedzialni motorowerzyści w rękach policjantów

Nieodpowiedzialni motorowerzyści w rękach policjantów

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Tylko w ciągu ostatniej doby policjanci z powiatu zatrzymali trzech nietrzeźwych motorowerzystów. Skrajną nieodpowiedzialnością wykazało się dwóch mieszkańców gminy Biskupiec, którzy nie dość, że sami zdecydowali się jechać po alkoholu to jeszcze zabrali ze sobą pasażerów.

Policjanci niemal każdego dnia zatrzymują nietrzeźwych kierowców. Pijani na drodze to realne zagrożenie nie tylko dla nich samych ale również dla innych uczestników ruchu.

Około godz. 19:00 policjanci z Komisariatu Policji w Biskupcu dostali zgłoszenie o dwóch mężczyznach jadących motorowerem. Zgłaszający podejrzewał, że obaj mogą znajdować się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali wskazany pojazd i potwierdzili tą informację. 26- letni kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. To skromny wynik w porównaniu do jego pasażera, którego badanie na zawartość tej substancji wykazało ponad 4 promile.

W tym samym czasie policjanci z Olsztynka dostali informację, że jeden z mieszkańców gminy Jonkowo ujął nietrzeźwego motorowerzystę. Zgłaszający zatrzymał go i uniemożliwił mu dalszą jazdę. 56- latek miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.
Kilka godzin później funkcjonariusze z Biskupca ponownie interweniowali wobec pijanego kierowcy. Podczas patrolowania ulic miasta zauważyli motorowerzystę, który poruszał się bez świateł.

Ponadto, zarówno kierowca jak i pasażer nie mieli kasków ochronnych. Na widok radiowozu siedzący za kierownicą 37- latek odrzucił pojazd i próbował uciekać. Mimo, iż został zatrzymany na gorącym uczynku, nie przyznawał się do kierowania. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2,5 promila. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Wszyscy trzej nieodpowiedzialni kierowcy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i wysoka grzywna.

Źródło: KMP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Podpisano umowę na dostawę do Olsztyna nowych tramwajów

 Dziś (18 lipca) w Urzędzie Miasta została podpisana