Niedziela ostatnim w tym sezonie dniem działania Olsztyńskiego Roweru Miejskiego

Niedziela ostatnim w tym sezonie dniem działania Olsztyńskiego Roweru Miejskiego

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. UM Olsztynafot. UM Olsztyna

Dobiega końca pierwszy sezon funkcjonowania Olsztyńskiego Roweru Miejskiego. Niedziela (2.12) będzie ostatnim dniem, kiedy możemy wypożyczyć miejski rower.

System dostarczony przez konsorcjum firm Orange Polska S.A. i  Roovee S.A. ruszył 28 lipca. Od tego dnia mieszkańcy  mieli do dyspozycji 110 rowerów, które rozmieszczone były w 10 punktach w Olsztynie.  W połowie października, dzięki współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, system wzbogacił się o kolejne 6 stacji i 30 nowych rowerów.

Zielono-szare rowery szybko wpisały się w krajobraz miasta. Olsztynianie wykorzystywali je nie tylko w celach rekreacyjnych, ale również jako wygodny i ekologiczny środek transportu w dojazdach do pracy, szkoły czy na uczelnię. W sumie konto w aplikacji ORM założyło ponad 10 tys. użytkowników, którzy wypożyczyli rowery łącznie ok. 63 tys. razy, przejeżdżając ponad 200 tys. km!

Powyższe liczby pokazują, że Olsztyński Rower Miejski został pozytywnie przyjęty przez mieszkańców i gości Olsztyna. W związku z tym, w przyszłym roku, planujemy ogłosić kolejny przetarg na dostarczenie i obsługę systemu roweru miejskiego. Szczegółowe informacje na temat daty, liczby rowerów i stacji będziemy informowali na bieżąco – informuje ZDZiT w Olsztynie.

Źródło: ZDZiT w Olsztynie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zmiana terminu prac drogowych na skrzyżowaniu Pstrowskiego/Dworcowa

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje,