Niebezpieczny relikt z czasów II Wojny Światowej

Niebezpieczny relikt z czasów II Wojny Światowej

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KWP Olsztynfot. KWP Olsztyn

Policjanci z Elbląga zabezpieczali miejsce znalezienia radzieckiego pocisku rakietowego z czasów II Wojny Światowej. Policję zaalarmował elblążanin który zauważył wystający z ziemi czubek pocisku. Niebezpieczne znalezisko zabrali braniewscy saperzy. Zostanie zneutralizowane na poligonie.

Wczoraj (28.06.2016) w parku Bażantarnia od godz. 12:00 do 14:00 policjanci z grupy minersko-pirotechnicznej zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu. Znalazł go spacerujący po lesie mężczyzna. Okazało się, że to radziecki pocisk rakietowy z czasów II Wojny Światowej o wadze około 50 kilogramów.

Ten relikt z czasów II Wojny Światowej jest niezwykle niebezpieczny, gdyż wskutek zmiany temperatury (po wyciągnięciu go z ziemi), gwałtownego przemieszczenia (rzucania, układania) może detonować. Pocisk zabrali braniewscy saperzy, którzy zdetonują go na poligonie.

Policja przypomina, że w przypadku znalezienia niewybuchów należy przede wszystkim powiadomić o tym Policję wskazując dokładne miejsce ich położenia. Co więcej takie miejsce należy oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu. Kategorycznie zabrania się przemieszczania, przenoszenia tego typu rzeczy przez osoby nieuprawnione.

źródło: KWP Olsztyn (JS/TM)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Rząd przyspiesza Narodowy Program Szczepień. Do 9 maja e-skierowania dla wszystkich Polaków 18+

Do 9 maja każdy z nas, kto skończył