Nad jeziorem Długim w Olsztynie znaleziono pocisk artyleryjski

Nad jeziorem Długim w Olsztynie znaleziono pocisk artyleryjski

- Kategoria: Na sygnale
0

pocisk-jez-dlugie

Policjanci z Olsztyna zabezpieczali miejsce znalezienia pocisku artyleryjskiego. Przedstawiciele Polskiego Związku Wędkarskiego przygotowujący nabrzeże Jeziora Długiego do zawodów wędkarskich natknęli się na znalezisko. Pocisk został zabezpieczony przez wojskowych i odwieziony do zdetonowania.

Wczoraj kilka minut po godzinie 6:00 przedstawiciele Polskiego Związku Wędkarskiego przygotowujący nabrzeże Jeziora Długiego do zawodów wędkarskich natknęli się na pocisk artyleryjski. O powyższym fakcie zawiadomili olsztyńskich policjantów. Na miejsce przyjechali policjanci z rozpoznania minerskiego, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu saperów z olsztyńskiej jednostki. Kilka minut po godzinie 9:00 pocisk artyleryjski typu B o średnicy 100 mm wojskowi zabezpieczyli pocisk z czasów II wojny światowej i przewieźli na poligon gdzie zostanie zdetonowany.

 

Źródło, fot. KWP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Rząd przyspiesza Narodowy Program Szczepień. Do 9 maja e-skierowania dla wszystkich Polaków 18+

Do 9 maja każdy z nas, kto skończył