Na starówce stanęła ogromna żarówka z hasłem 1/100. 2 kwietnia rozbłyśnie niebieskim światłem

Na starówce stanęła ogromna żarówka z hasłem 1/100. 2 kwietnia rozbłyśnie niebieskim światłem

- Kategoria: Wiadomości
0

zarowka

Ogromna, 5-metrowa żarówka z hasłem 1/100 stanęła właśnie na Starym Mieście. Aż do 2 kwietnia, czyli Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, przypominać będzie, że w Polsce już u 1 na 100 dzieci diagnozuje się autyzm. 2 kwietnia rozbłyśnie niebieskim światłem, kolorem autyzmu, a wokół niej zgromadzą się rodzice dzieci z autyzmem, ich przyjaciele i wszyscy, którym problem autyzmu nie jest obcy.

Gigantyczne żarówki pojawiły się w 5 miastach Polski – w Łodzi, Warszawie, Poznaniu, Gliwicach i Olsztynie. Są symbolem akcji Fundacji JiM „Polska na niebiesko”, której finał odbędzie się podczas Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W tym roku obchodzony on będzie na całym świecie już po raz siódmy.

Organizatorzy zapraszają wszystkich 2 kwietnia na Stare Miasto w Olsztynie na radosny happening. O godz. 20.00 JiMowa żarówka zapali się na niebiesko, a wszyscy zgromadzeni będą wspólnie tańczyć.

Każdy otrzyma niebieską lampkę, aby razem z nami mógł świecić kolorem autyzmu. Będzie to również okazja do tego, aby jak najwięcej osób dowiedziało się czym jest autyzm i jak z nim żyć. Rodzice dzieci z autyzmem z Fundacji JiM udowodnią, że można z nim żyć zupełnie normalnie i być szczęśliwym – informują organizatorzy happeningu.

Fundacja JiM niesie najwyższej jakości pomoc dzieciom z autyzmem. Prowadzi centrum terapii, pod opieką którego jest ponad 1000 dzieci z całej Polski. Organizuje rodziców w Kluby Autyzm HELP, gdzie razem stają się silniejsi. Prowadzi badania wspólnie z ośrodkami akademickimi oraz szkoli specjalistów z całego kraju. Kreuje też kampanie społeczne niosące wiedzę o autyzmie. Tworzy lepszy świat dla dzieci z autyzmem w Polsce.

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Komunikat episkopatu ws. koronawirusa. W kościołach będzie odczytywany list ministra zdrowia 

Arcybiskup Stanisław Gądecki (Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski) wydał