Na plaży miejskiej w Olsztynie powstanie pływający plac zabaw

Na plaży miejskiej w Olsztynie powstanie pływający plac zabaw

- Kategoria: Wiadomości
0

20140822-171911.jpg

Trampoliny, zjeżdżalnie, katapulty oraz 6 metrowa ścianka wspinaczkowa. To tylko niektóre dmuchane elementy pływającego placu zabaw, który powstanie na olsztyńskiej plaży miejskiej przy Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel”. Z wodnej atrakcji o powierzchni ok. 2000 m2 mieszkańcy Olsztyna będą mogli korzystać już w maju 2015 roku.

Plac zabaw będzie składał się z około 50 elementów zarówno wolno pływających jak i połączonych ze sobą torów przeszkód. Wszystkie wykonane ze specjalnego, odpornego materiału zostaną zakotwiczone do dna jeziora specjalnymi kotwicami, które będzie można demontować w okresie zimowym.

Instalacja zamontowana zostanie w odległości około 15-20 metrów od brzegu, tuż obok głównego pomostu na plaży miejskiej, na głębokości maksymalnie 3 metrów. Na powierzchni około 2000 m2 jednocześnie będzie mogło się bawić nawet 200-250 osób.

Olsztyński plac zabaw będzie składał się m.in. z dmuchanych:
– torów przeszkód,
– katapult,
– huśtawek,
– trampolin,
– zjeżdżalni,
– 6 metrowej ścianki wspinaczkowej,
– oraz dmuchanych boisk do gry np. w siatkówkę.

Z licznych elementów będą mogły korzystać zarówno dzieci jak i dorośli. Nad bezpieczeństwem zabawy będą czuwali ratownicy wodni.

Pływający plac zabaw w Olsztynie będzie największym obiektem pływającym w kraju, oraz jednym ze znaczących tego typu obiektów w całej Europie.

Plac zabaw zakupiony został w ramach realizowanego nad Jeziorem Ukiel projektu „Budowa całorocznej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej nad jeziorem Krzywym w Olsztynie”.

Źródło: UM Olsztyn/fot. wibitsports.com

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Pijany pieszy wtargnął na jezdnię. Został potrącony

Wczoraj policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z