Most w Starych Jabłonkach udostępniony dla kierowców

Most w Starych Jabłonkach udostępniony dla kierowców

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. GDDKIAfot. GDDKIA

Z ponad miesięcznym wyprzedzeniem zakończyły się prace przy budowie mostu nad kanałem Warmińskim w okolicy Starych Jabłonek w ciągu DK16.

Prace polegające na rozbiórce istniejącego mostu i budowie nowego rozpoczęły się w grudniu ubiegłego roku. W efekcie powstał obiekt o nośności 50 t, długości 130 m i szerokości 13,1 m. Na moście znalazła się jezdnia o szerokości 7 m i chodnik o szerokości użytkowej 2 x 1,25 m. Wykonawcą inwestycji była firma STRABAG Sp. z o.o., która zrealizowała zadanie za 11,3 mln zł. Dzisiejsze oddanie mostu wyprzedziło o ponad miesiąc planowany termin zakończenia prac, tj. 30 listopada 2018 r.

Na czas robót zmieniła się organizacja ruchu na trasie Olsztyn – Ostróda. Dla pojazdów o masie do 8 t wyznaczony został objazd drogami powiatowymi przez Stare Jabłonki. Pojazdy o masie powyżej 8 t kierowane były objazdem wyznaczonym przez Olsztynek, następującymi drogami krajowymi: S7, S51 i DK51.

Funkcjonujący wcześniej obiekt, projektowany na ruch pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej 30 t, eksploatowany był od 1975 r. i znajdował się w złym stanie technicznym. Pod wpływem wzrastającego ruchu, w tym ruchu pojazdów ciężarowych nastąpiła degradacja jednej z podpór obiektu, w wyniku czego konieczne było wykonanie awaryjnego, tymczasowego podparcia obiektu w celu uniknięcia wprowadzenia ograniczeń nośności, a w dalszej kolejności jego przebudowy.

most-stare-jablonki1


Źródło: GDDKiA w Olsztynie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Komunikacja miejska w Boże Ciało

ZDZiT w Olsztynie informuje, że w dniu 20.06.2019