Moc Sztuki w Koszarach Dragonów

Moc Sztuki w Koszarach Dragonów

- Kategoria: Wiadomości
0

moc_sztuki

W sobotę o godz. 13 w budynku przy ul. Gietkowskiej 9/1 odbędzie się podsumowanie konsultacji społecznych o zabytkowym obszarze i jubileusz z okazji 10-lecia działalności Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Olsztynie.

Moc Sztuki rozpocznie się 13 czerwca o godz. 13 w budynku przy ul. Gietkowskiej 9/1. Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie Warnija oraz Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Olsztynie. Wspiera je Urząd Miasta.PLAKAT_KOSZARY
Będzie to okazja do podsumowania trwających od stycznia 2015 roku konsultacji społecznych o Koszarach Dragonów. Efekty zaprezentują Tomasz Birezowski, prezes Forum Rozwoju Olsztyna oraz Arkadiusz Bogusławski, ekspert z Wydziału ds. Zarządzania Projektami Urzędu Miasta Łodzi. Przedstawią, m.in. projekt dokumentu, który ma być przedłożony do głosowania radnym w ramach Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej i mapki z funkcjami poszczególnych obiektów.

Spotkanie to również jubileusz 10-lecia działalności Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Olsztynie, o czym opowiedzą prezes Grażyna Prusińska i wiceprezes Małgorzata Jackiewicz-Garniec. Odbędzie się też wystawa. Spośród prawie 170 dzieł z kolekcji powstałej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zostaną zaprezentowane te odnoszące się do współczesności.

Koniec spotkania jest planowany na godz. 17.

Projekt „Wzorcowe konsultacje w sprawie rewitalizacji Koszar Dragonów w Olsztynie” jest współfinansowany z funduszy EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

29,5 mln zł na gospodarkę wodno-ściekową

Zarząd województwa ogłosił konkurs na dofinansowanie projektów służących