Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Młodzieżowców. Trzecie miejsce zawodnika z Olsztyna

Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Młodzieżowców. Trzecie miejsce zawodnika z Olsztyna

- Kategoria: Sport, Sporty walki
0

fot. mat. prasowefot. mat. prasowe

W sobotę 12.11.2016r. odbyły się XXVII Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w Szczecinku. W zawodach wzięło 122 zawodników z 35 klubów. Olsztyński Klub Kyokushin Karate reprezentował Marcin Niebrzydowski w kategorii kumite (walk) do 75 kg.

W pierwszej turze eliminacji Marcin otrzymał wolny los, dzięki srebrnemu medalowi zdobytemu w ubiegłorocznych mistrzostwach. O wejście do półfinału olsztyński zawodnik stoczył walkę z reprezentantem gospodarzy. Nie sprawiła mu ona dużych trudności, Marcin już w pierwszej minucie zdobył wazari (pół punktu) techniką ręczną na tułów, by po chwili przypieczętować zwycięstwo drugim wazari zdobytym w ten sam sposób.

Do walki o finał reprezentant Olsztyna stanął naprzeciw Szymona Świątkowskiego (YMCA Kraków). Po ciężkim 3 minutowym boju Marcin musiał uznać wyższość rywala (późniejszego zwycięzcy kategorii), przegrywając nieznaczną przewagą po regulaminowym czasie. Zawodnik OKKK zakończył rywalizację plasując się na trzeciej pozycji.

Przed Marcinem Niebrzydowskim jeszcze 2 lata startów w kategorii młodzieżowców, więc jest duża szansa na poprawę wyniku za rok. Podczas wyjazdu zawodnika wspierał trener Marek Wieczorek oraz klubowy kolega Tomasz Micigolski.

Źródło, fot.: mat. prasowe

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Podczas widzenia w areszcie chciał przekazać swojemu koledze ponad 400 zakazanych tabletek

200 sztuk białych tabletek, 200 niebieskich oraz 27