Miasto wydłużyło termin składania ofert na linie tramwajowe

Miasto wydłużyło termin składania ofert na linie tramwajowe

- Kategoria: Wiadomości
0

tramwaj-sikorskiego2

Do 16 czerwca czekamy na oferty potencjalnych wykonawców rozbudowy tramwajowej sieci. Nowe linie maja połączyć os. Pieczewo ze Starym Miastem oraz dworcem głównym.

Kolejne przesunięcie terminu związane jest z porozumieniem z inwestorem Centaurusa. Dotyczy powstania – przy okazji realizacji tramwajowej inwestycji – Alei Kosmonautów w pobliżu budowanego planetarium kompleksie oraz zagospodarowaniem okolicznego terenu.

Pasaż miałby charakter zarówno promocyjny, jak i edukacyjny. To zupełnie inna propozycja, niż tradycyjne „aleje gwiazd” powstające w wielu polskich miastach. Inwestycję w całości ma sfinansować inwestor Centaurusa.

Niezależnie od wspomnianego porozumienia, do ratusza wpływają kolejne pytania dotyczące inwestycji. W tej chwili to niemal 950 wniosków o udzielenie odpowiedzi.

Przebieg nowego torowiska ma się zacząć na os. Pieczewo. Poprowadzone zostanie fragmentem ul. Wilczyńskiego, Krasickiego, Synów Pułku, Wyszyńskiego i al. Piłsudskiego do obecnej sieci na skrzyżowaniu z ul. Kościuszki. Między ul. Krasickiego a Synów Pułku ma powstać 280-metrowa estakada. Nowe torowisko pozwoli na uruchomienie dwóch kolejnych tramwajowych linii – jedna będzie wozić pasażerów na Stare Miasto, kolejna do dworca głównego.

Unijne dofinansowanie zapewnione na realizację tego projektu to 365 mln złotych.

źródło: UM  Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus: 964 nowe przypadki na Warmii i Mazurach. Najwięcej w Olsztynie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (04.12) o 13239 nowych