Mali pacjenci z Olsztyna i okolic mogą korzystać z najnowocześniejszego tomografu komputerowego w bajkowej aranżacji

Mali pacjenci z Olsztyna i okolic mogą korzystać z najnowocześniejszego tomografu komputerowego w bajkowej aranżacji

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. mat. prasowefot. mat. prasowe

Pracownia tomografii komputerowej Affidea, mieszcząca się na terenie Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, wyposażyła szpital w najnowocześniejszy tomograf komputerowy.

Nowy, 64-rzędowy oraz 128-warstwowy sprzęt zapewnia najwyższą jakość diagnostyki, przy wielokrotnym obniżeniu dawki. Urządzenie umożliwia komfortową i bezbolesną diagnostykę w onkologii, traumatologii i szeregu innych, także nieonkologicznych schorzeń.

Nowy tomograf dostarcza obrazy o wysokiej rozdzielczości, dzięki którym można uzyskać obrazy najdrobniejszych szczegółów anatomicznych, przy odpowiednio dobranych, jak najmniejszych dawkach promieniowania – dlatego sprzęt ten jest szczególnie bezpieczny dla dzieci.

Oprogramowanie poprawiające rozdzielczość przestrzenną jest możliwe dzięki nowoczesnemu systemowi przetwarzania obrazu. Za pomocą urządzenia można wykonać m.in. badania klatki piersiowej, głowy, kręgosłupa, jamy brzusznej i miednicy, czy zatok. Daje ono również możliwość rozszerzenia zaawansowanych badań serca. Urządzenie doskonale sprawdza się zarówno w rutynowych badaniach, jak i badaniach w przypadku urazów, ale także w medycynie ratunkowej i traumatologii. Niska dawka, czytelniejszy obraz i większa liczba badań w krótszym czasie – to największe zalety Revolution EVO pracującego już na rzecz pacjentów z Olsztyna i okolic.

Aparat służy przede wszystkim małym pacjentom Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie dlatego został specjalnie pod potrzeby Szpitala przygotowany.

Pobyt w szpitalu, wiążące się z nim procedury medyczne, to stres dla dziecka i dla rodziców, a jak już dziś wiemy na pewno, stres nie jest sprzymierzeńcem leczenia. Dlatego podjęliśmy decyzję o tym, by nasz sprzęt był nie tylko doskonały technicznie i bezpieczny, ale i przyjazny małym pacjentom. Dzieciaki mają poczucie, że wchodzą do wielkiego akwarium.

Przyjemne kolory, miłe, uśmiechnięte postaci, łagodzą dziecięcy stres i przekonują maluchy, że badanie nie musi być straszne. Taki wystrój wzbudza pozytywne emocje także u dorosłych pacjentów. – wyjaśnia Adam Żmudziński, Dyrektor Regionu Warmińsko – Mazurskiego Affidea.

Badanie metodą tomografii komputerowej jest szybką i bezbolesną techniką diagnostyki obrazowej. Przy pomocy dobranej indywidualnie, optymalnej dawki promieniowania rentgenowskiego, powstają obrazy narządów wewnętrznych. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu aparatu Revolution EVO monitorowana jest wielkość dawki promieniowania, jaką otrzymują pacjenci, tak, by zapewnić odpowiedni wynik diagnostyczny, przy minimalnej dawce promieniowania.

Placówka przyjmuje także pacjentów spoza szpitala zarówno w ramach kontraktu z NFZ, jak i w ramach badań prywatnych.

O Affidea:

Firma Affidea jest jednym z największych inwestorów i świadczeniodawców usług w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP) w Europie. W 180 centrach medycznych, będących wyłączną własnością firmy, zapewnia najlepszą możliwą diagnostykę obrazową i laboratoryjną oraz usługi z zakresu radioterapii onkologicznej.

Dzięki ciągłemu rozwojowi firma rozszerza działalność również na obszary, w których nikt jeszcze dotąd nie działał.

Profesjonalna kadra pozwala abyśmy byli liderem w dostarczaniu zdalnej diagnostyki – oferując wielomodułowe usługi z zakresu teleradiologii.

Zatrudniamy ok. 6 000 wykwalifikowanych specjalistów medycznych, w Centrach zlokalizowanych w Polsce, na Węgrzech, w Rumunii, Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, Grecji, Włoszech, Turcji, Czechach, Portugalii, Bułgarii, Szwajcarii, Irlandii, Serbii oraz na Litwie.

W Polsce jesteśmy obecni od 2000 roku. Naszym celem jest nie tylko wprowadzanie do Polski najnowocześniejszych metod i narzędzi do diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych, ale również konsekwentne zwiększanie dostępu Polaków do tych usług i zwiększanie możliwości diagnostycznych szpitali bez konieczności wydatkowania własnych środków na cele inne niż rozbudowa infrastruktury zabiegowej pozwalającej na przeprowadzanie procedur leczniczych.

Źródło: mat. prasowy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Podczas widzenia w areszcie chciał przekazać swojemu koledze ponad 400 zakazanych tabletek

200 sztuk białych tabletek, 200 niebieskich oraz 27