Lewica pyta Ministerstwa o drogę S16 i zachęca do podpisania petycji

Lewica pyta Ministerstwa o drogę S16 i zachęca do podpisania petycji

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Partia Lewica Razem pyta Ministerstwa o drogę S16 i zachęca do podpisania petycji Ratujmy Mazury.

Od dłuższego czasu trwają prace nad projektem drogi ekspresowej S16 przez Mazury. Już w grudniu olsztyński okręg partii Lewica Razem opowiedział się przeciwko proponowanym wariantem budowy drogi.

– Sprzeciwiamy się budowie drogi ekspresowej S16 w proponowanym wariancie. Uważamy, że w perspektywie nadchodzącego kryzysu ekonomicznego próba realizacji proponowanego projektu jest nierealna. Wiąże się nie tylko z jej kontrowersyjnym przebiegiem przez Mazurskie rzeki i lasy, ale również z niegospodarnością publicznych środków. – mówił pochodzący z miejscowości Talki w powiecie giżyckim, Bartłomiej Rutkowski, członek olsztyńskiego zarządu okręgu, obejmującego Warmię i Mazury.

Ostatnio okręg zachęcał do podpisania petycji Ratujmy Mazury, a dzisiaj poinformował, że posłanka Lewicy Razem, Paulina Matysiak, złożyła dwie interpelacje w sprawie drogi krajowej nr 16 na odcinku Mrągowo-Ełk oraz Ełk-Knyszyn. Pierwsza skierowana została do Ministra Infrastruktury i dotyczy planowanej modernizacji drogi krajowej nr 16, druga – skierowana jest do Ministra Klimatu – i dotyczy wpływu tejże modernizacji na środowisko.

– Interpelacje posłanki są wynikiem jej współpracy z lokalnymi działaczami okręgu, którzy zaalarmowali ją o możliwych szkodliwych skutkach realizacji obecnego planu modernizacji drogi krajowej nr 16 na odcinku Mrągowo-Ełk oraz Ełk-Knyszyn. – dodaje Agata Szerszeniewicz, członkini zarządu olsztyńskiego partii Lewica Razem.

 

Linki do interpelacji:

https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=BM5EKN

https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=BM5EKP

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Olsztyńskie biblioteki wracają do życia

Od poniedziałku (30.11) ponownie będzie można korzystać ze