Konkurs recytatorski im. Marii Zientary-Malewskiej w Brąswałdzie

Konkurs recytatorski im. Marii Zientary-Malewskiej w Brąswałdzie

- Kategoria: Kultura
0

fot. UG Dywityfot. UG Dywity

Fundacja „Prymus” z Bukwałdu serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z regionu do wzięcia udziału w Konkursie Recytatorskim im. Marii Zientary-Malewskiej. Konkurs odbędzie się 28 października 2016r. w Brąswałdzie. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 20 października br. Gmina Dywity wspiera finansowo wydarzenie.

Konkurs Recytatorski im. Marii Zientary-Malewskiej ma już ponad dwudziestoletnią tradycję. Jego początków upatruje się w 1988 roku. Konkurs dla młodzieży pod nazwą „Co wiesz o Brąswałdzie?” był wtedy głównie poświęcony historii wsi, a na jego zakończenie recytowano wiersze słynnej warmińskiej poetki.

W roku następnym konkurs recytatorski był już osobnym wydarzeniem, a wzięło w nim udział 26 uczestników, reprezentujących szkoły w Brąswałdzie, Dywitach oraz licea ogólnokształcące z Lidzbarka i Kętrzyna. W ubiegłorocznej edycji w 2015 roku wzięło udział ponad 50 młodych recytatorów z regionu. Od samego początku konkurs odbywa się w Brąswałdzie – podolsztyńskiej wsi, miejscu urodzenia poetki. Jako współorganizator tego wyjątkowego wydarzenia Fundacja Prymus po raz pierwszy wystąpiła w 2008 roku.

– Cieszymy się, że możemy pielęgnować wśród najmłodszych wiedzę o życiu i twórczości zasłużonej warmińskiej poetki, jaką bez wątpienia była Zientara-Malewska – mówi Katarzyna Sternicka-Moritz, prezes Fundacji „Prymus”. – Oprócz organizacji konkursu recytatorskiego opiekujemy się i zapraszamy do odwiedzin w Izbie Pamięci poetki w Brąswałdzie.

Konkurs odbędzie się w czterech kategoriach wiekowych: klasy I-II, IV-VI, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Szkoły mogą zgłosić do konkursu maksymalnie po dwóch uczestników.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

VII Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL

Stowarzyszenie „Trabi Ekipa Warmia i Mazury” zaprasza na