Koniec objazdu przez Brzeziny. Od soboty ul. Generała Maczka bez przejazdu

Koniec objazdu przez Brzeziny. Od soboty ul. Generała Maczka bez przejazdu

- Kategoria: Wiadomości
2

gen-maczka

ZDZiT w Olsztynie informuje, że w związku z udostępnieniem kierowcom całej szerokości przebudowywanego odcinka ulicy Leonharda zamknięty zostanie przejazd przez ul. Generała Maczka.

Przypominamy, że otwarcie przejazdu w kierunku ulic Kalinowskiego i Szostkiewicza, który umożliwiał dojazd z Jarot i os. Generałów do al. Warszawskiej, miało funkcjonować wyłącznie na czas przebudowy ul. Leonharda, która dobiega już końca – kierowcy ponownie mają do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, ale nadal trwają prace związane z budową chodników.

Przywrócenie poprzedniej organizacji ruchu na ul. Maczka ma nastąpić w nocy z piątku na sobotę, tj. z 8 na 9 grudnia.

Źródło: ZDZiT Olsztyn

2 Komentarze

  1. „Zamknięcie skrótu wywołało duże i zrozumiałe protesty znaczącej części mieszkańców naszego miasta, gdyż zdecydowanie wydłużył się czas dojazdu do pracy, szkół i placówek opiekuńczych. Otrzymałem w tej sprawie bardzo wiele listów oraz zapytań ze strony radnych, jak też organizacji i ruchów społecznych. Wychodząc naprzeciw zawartym w nich postulatom poprosiłem Miejską Komisję Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego o ponowne przeanalizowanie sytuacji. Na posiedzeniu 19 grudnia br. Komisja zaopiniowała otwarcie przejazdu od ulicy gen. St. Maczka do ulicy prof. A. Szostkiewicza, wydałem więc polecenie zdjęcia blokad i uruchomienia przejazdu z dniem 21 grudnia br.” Brawo!! Prezydent!

  2. Przejazd powinien być otwarty do chwili wybudowania połączenia Wilczyńskiego – Warszawska. Pomimo fatalnych warunków jazdy po płytach, z drogi tej korzysta codziennie kilkaset samochodów. Dyskomfort mogą odczuwać mieszkańcy 6 budynków na osiedlu Brzeziny. Alternatywą dla jadących z Jarot w kierunku Warszawskiej, jest Sikorskiego lub przejazd przez wieś Batrąg. Zamiast jednego kilometra, skrótem przez Brzeziny (w 7-10 min), setki samochodów będą zmuszone przejechać od 7 do 10 kilometrów objazdami (30 min, a w godzinach szczytu dużo więcej). Ciekawe, dlaczego 6 budynków na Brzezinach, jest ważniejszych niż np. kilkuset mieszkańców ulicy Bartąskiej i wsi Bartag.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Znów pojedziemy pociągiem na trasie Olsztyn – Olsztynek

Od 16 października wracają pociągi na trasę Olsztyn