Koniec objazdu przez Brzeziny. Od soboty ul. Generała Maczka bez przejazdu

Koniec objazdu przez Brzeziny. Od soboty ul. Generała Maczka bez przejazdu

- Kategoria: Wiadomości
2

gen-maczka

ZDZiT w Olsztynie informuje, że w związku z udostępnieniem kierowcom całej szerokości przebudowywanego odcinka ulicy Leonharda zamknięty zostanie przejazd przez ul. Generała Maczka.

Przypominamy, że otwarcie przejazdu w kierunku ulic Kalinowskiego i Szostkiewicza, który umożliwiał dojazd z Jarot i os. Generałów do al. Warszawskiej, miało funkcjonować wyłącznie na czas przebudowy ul. Leonharda, która dobiega już końca – kierowcy ponownie mają do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, ale nadal trwają prace związane z budową chodników.

Przywrócenie poprzedniej organizacji ruchu na ul. Maczka ma nastąpić w nocy z piątku na sobotę, tj. z 8 na 9 grudnia.

Źródło: ZDZiT Olsztyn

2 Komentarze

  1. „Zamknięcie skrótu wywołało duże i zrozumiałe protesty znaczącej części mieszkańców naszego miasta, gdyż zdecydowanie wydłużył się czas dojazdu do pracy, szkół i placówek opiekuńczych. Otrzymałem w tej sprawie bardzo wiele listów oraz zapytań ze strony radnych, jak też organizacji i ruchów społecznych. Wychodząc naprzeciw zawartym w nich postulatom poprosiłem Miejską Komisję Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego o ponowne przeanalizowanie sytuacji. Na posiedzeniu 19 grudnia br. Komisja zaopiniowała otwarcie przejazdu od ulicy gen. St. Maczka do ulicy prof. A. Szostkiewicza, wydałem więc polecenie zdjęcia blokad i uruchomienia przejazdu z dniem 21 grudnia br.” Brawo!! Prezydent!

  2. Przejazd powinien być otwarty do chwili wybudowania połączenia Wilczyńskiego – Warszawska. Pomimo fatalnych warunków jazdy po płytach, z drogi tej korzysta codziennie kilkaset samochodów. Dyskomfort mogą odczuwać mieszkańcy 6 budynków na osiedlu Brzeziny. Alternatywą dla jadących z Jarot w kierunku Warszawskiej, jest Sikorskiego lub przejazd przez wieś Batrąg. Zamiast jednego kilometra, skrótem przez Brzeziny (w 7-10 min), setki samochodów będą zmuszone przejechać od 7 do 10 kilometrów objazdami (30 min, a w godzinach szczytu dużo więcej). Ciekawe, dlaczego 6 budynków na Brzezinach, jest ważniejszych niż np. kilkuset mieszkańców ulicy Bartąskiej i wsi Bartag.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policjanci zapobiegli kibolskiej ustawce

Zablokowane dwa pasy ruchu, kominiarki na głowach, a