Kolejne w tym roku ślubowanie nowo przyjętych policjantów

Kolejne w tym roku ślubowanie nowo przyjętych policjantów

- Kategoria: Wiadomości
0

slubowanie-policja

Dzisiaj o godz. 10.00 na Placu Solidarności przy ul. Piłsudskiego w Olsztynie odbyło się kolejne już w tym roku ślubowanie policjantów. W szeregi warmińsko-mazurskiej policji wstąpiło 30 osób, w tym 26 mężczyzn i 4 kobiety. Zdecydowana większość, bo 20 adeptów legitymuje się wyższym wykształceniem.

W obecności insp. Adama Kołodziejskiego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie nowo przyjęci złożyli przysięgę. Podczas uroczystości komendant wręczył im policyjne odznaki.

Praca w policji nie należy do najłatwiejszych. Osoba, która chce wstąpić w szeregi ponad 100 tys. formacji musi przejść pozytywnie wszystkie etapy rekrutacji, które mogą trwać nawet rok. Cała procedura rozpoczyna się od testu z wiedzy ogólnej. Następnie kandydaci musza wykazać się dobrą kondycją, pokonując tor przeszkód podczas testu sprawności fizycznej. Kolejnym etapem jest, uważany za najtrudniejszy- test psychologiczny multiselect. Po jego zdaniu kandydat przystępuje do wywiadu zorganizowanego. Na sam koniec osoby ubiegające się o przyjęcie do Policji przechodzą szereg badań w szpitalu MSWiA.

Nowo przyjęci, by wziąć udział w ślubowaniu, musieli przejść szkolenie z musztry wojskowej. Jak mówi asp. Ryszard Kobylański z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, który szkolił adeptów, „początki były trudne, ponieważ zdecydowana większość nie miała wcześniej do czynienia z musztrą. Stres i emocje związane z założeniem munduru, na pewno nie pomagały w przysposabianiu nowych umiejętności. Podsumowując kilka godzin ćwiczeń, sądzę, że efekt jest satysfakcjonujący. To dopiero przedsmak tego, co ich czeka na szkoleniu podstawowym w jednym z ośrodków szkoleniowych w kraju”.

Przyjęci do służby rozpoczną półroczny kurs podstawowy w jednym z ośrodków dydaktycznych Policji. Podczas szkolenia zostaną przygotowani do wykonywania odpowiedzialnej i trudnej pracy. Funkcjonariusze, pod okiem wykwalifikowanej i doświadczonej kadry dydaktycznej, wzbogacą swoją wiedzę na temat broni palnej, środków przymusu bezpośredniego, nauczą się wszelkich procedur wynikających z obowiązujących przepisów.

Po zakończeniu kursu powrócą do swoich macierzystych jednostek, w których będą zdobywać doświadczenie. Najwięcej, bo aż 7 osób uzupełnią skład etatowy Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej w Olsztynie oraz Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Komenda Powiatowa Policji w Braniewie i Giżycku wzbogaci się o 3 policjantów. Po 2 trafi do Komend Policji w Elblągu, Ełku, Ostródzie i Szczytnie, natomiast po 1 do Iławy i Nidzicy.

Źródło, fot.: KWP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Andrzej Duda ponownie prezydentem RP

Dziś (13.07) wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne