Kolejne samochodowe wraki znikają z olsztyńskich ulic

Kolejne samochodowe wraki znikają z olsztyńskich ulic

- Kategoria: Wiadomości
0

wrak-jagiellonczyka

Olsztyńscy strażnicy miejscy kontynuują akcję usuwania samochodowych wraków, które szpecą swym wyglądem, blokują miejsca parkingowe, a często zagrażają bezpieczeństwu. Z terenu miasta zniknęły koleje dwa pojazdy.

Wczoraj około godz. 13.00 strażnicy miejscy wystawili dyspozycję usunięcia wraku pojazdu BMW z ul. Knosały. Pojazd był uszkodzony, miał otwarty wlew paliwa oraz nie posiadał tablic rejestracyjnych. Wrak został odholowany na strzeżony parking. Ponadto w miniony piątek strażnicy miejscy wystawili również dyspozycję usunięcia pojazdu bez tablic rejestracyjnych z ul. Jagiellończyka.

Zgodnie z art. 50a Ustawy prawo o ruchu drogowym pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez Straż Gminną lub Policję na koszt właściciela lub posiadacza.

Wraki pojazdów, które blokują miejsca parkingowe stały się wielkim problemem społecznym, który wciąż narasta. Przypominamy, że właściciel pojazdu ma obowiązek utrzymywać go w odpowiednim stanie technicznym. Z pojazdu nie mogą wyciekać żadne płyny a sam pojazd musi być zamknięty i zabezpieczony przed dostępem osób trzecich.

 

Źródło: SM w Olsztynie/własne

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus: 14 nowych zachorowań na Warmii i Mazurach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (15.08) o 771 nowych