„Kierowca monitorowany” – policjanci z drogówki sprawdzali kulturę jazdy kierowców

„Kierowca monitorowany” – policjanci z drogówki sprawdzali kulturę jazdy kierowców

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.plfot. policja.gov.pl

„Kierowca monitorowany” – pod taką nazwą przeprowadzone zostały pilotażowe działania olsztyńskiej drogówki, realizowane na terenie miasta wojewódzkiego. Akcja jest prowadzona z wykorzystaniem systemu ITS. Z jego pomocą policjanci będą mogli jeszcze skuteczniej reagować na wykroczenia popełniane przez kierowców i ich „kulejącą” kulturę jazdy.

Wczoraj (16.03.2017) od rana na ulicach Olsztyna prowadzone były działania własne olsztyńskiej drogówki – „Kierowca monitorowany”. Funkcjonariusze wykorzystując działający na terenie miasta system ITS, sprawdzali którzy z kierowców popełniają rażące wykroczenia w ruchu drogowym, a także to, komu brakuje kultury jazdy.

Wczorajsze działania prowadzone były na całej długości ul. Dworcowej. Policjanci ruchu drogowego, którzy obserwowali monitory ITS-u zwracali szczególną uwagę na kierowców wymuszających pierwszeństwo na pieszych, zmieniających pas jazdy bez kierunkowskazów, a także tych rozmawiających przez telefon komórkowy podczas jazdy, bądź jadących bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Informacja o ujawnionym wykroczeniu natychmiast drogą radiową zostały przekazywane do podległych patroli, które ustawione były na końcu ulicy Dworcowej – patrol zatrzymuje pojazd i na miejscu „rozlicza” kierowcę z popełnionego wykroczenia.

Jak mówią policjanci biorący udział w akcji, kierowcy są zaskoczeni tym, że ich jazda jest kontrolowana także w ten sposób.

– Akcja ma charakter pilotażowy. Działania „Kierowca monitorowany” będą na ulicach Olsztyna prowadzone systematycznie. Dziś skupiliśmy się na ul. Dworcowej, następnym razem wybierzemy inne miejsce, które według analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego, wymaga naszego nadzoru – zapowiada Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie kom. Sebastian Nowak

Źródło: KWP Olsztyn (MP/TM) / własne

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

VII Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL

Stowarzyszenie „Trabi Ekipa Warmia i Mazury” zaprasza na