Jest szansa na kolejne 60 km Łynostrady

Jest szansa na kolejne 60 km Łynostrady

- Kategoria: Wiadomości
0

lynostrada

Co łączy Warmię, rzekę Łynę, Mikołaja Kopernika, kajaki, Green Velo, miasta Cittaslow i rowery? To Warmińska Łynostrada, czyli pomysł stworzenia trekkingowej trasy rowerowej wiodącej z Olsztyna, przez gminę Dywity, Dobre Miasto aż do Lidzbarka Warmińskiego.

O tej ciekawej idei i jej licznych zaletach, propozycjach przebiegu trasy oraz zakresie już wykonanej pracy opowiedzą inicjatorzy Warmińskiej Łynostrady:
– Paweł Klonowski ze Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich „Wizja Lokalna”,
– Marian Jurak z W-M PTTK w Olsztynie,
– Mirosław Arczak ze Stowarzyszenia Aktywności Społecznej „Młyn”.

Swój udział zapowiedział także główny patron tego pomysłu, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pan Marcin Kuchciński.

Ciekawym akcentem spotkania będzie zaproszenie mieszkańców Olsztyna i całego regionu do pomocy w staraniach o uzyskanie dofinansowania Warmińskiej Łynostrady, poprzez ich wakacyjną aktywność na rowerach.

Zapraszamy we wtorek 27 czerwca o godz. 13:30 na Most Smętka w Lesie Miejskim.

W celu pewnego dotarcia wszystkich zainteresowanych zapraszamy do skorzystania z wolnych miejsc w samochodzie, a ekipy dysponujące własnym autem do wjazdu na teren lasu pod okiem naszego przewodnika. Auto przewodnika z wolnymi miejscami będzie czekało o 13:15 na parkingu przy Kładce Żubra nad jez. Długim (ul. Leśna).

Kontakt z Organizatorami: 507 617 656 (Mirosław Arczak)

Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich „Wizja Lokalna”

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Andrzej Duda ponownie prezydentem RP

Dziś (13.07) wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne