Wjechał pod prąd i prawie potrącił rowerzystę. Został ujęty przez patrol ochrony

Wjechał pod prąd i prawie potrącił rowerzystę. Został ujęty przez patrol ochrony

- Kategoria: Na sygnale
0

nietrzezwy-sikorskiego

Pijani kierowcy to realne zagrożenie na drogach. Przekonał się o tym rowerzysta, który przejeżdżając przez pasy omal nie został potrącony przez jadącego pod prąd amatora jazdy „na podwójnym gazie”. Nietrzeźwy 54-latek został ujęty przez patrol ochrony. Okazało się, że posiada czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 22.30 policjanci otrzymali informację, że na ul. Sikorskiego patrol ochrony ujął nietrzeźwego kierowcę.

Na miejscu ustalili, że podczas patrolowania okolic jednego z olsztyńskich hipermarketów ochroniarze zauważyli jadącego „wężykiem” volkswagena. Zaczęli obserwować samochód, który po chwili wyjechał „pod prąd” w ul. Sikorskiego i omal nie potrącił przejeżdżającego przez pasy rowerzysty. Właściciel jednośladu próbował zatrzymać nietrzeźwego kierowcę i uniemożliwić mu dalszą jazdę, jednak ten gwałtownie ruszył i odjechał.

Widząc to, ochroniarze pojechali za volkswagenem. Kiedy pojazd zatrzymał się na światłach postanowili go zatrzymać. Podbiegli do samochodu i wyjęli kluczyki ze stacyjki i wezwali na miejsce policję.

Jak się okazało, Bogdan T. miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwi kierowcy to realne zagrożenie na naszych drogach. Bardzo często są sprawcami kolizji oraz wypadków, w tym również śmiertelnych. Warto więc reagować, gdy widzimy, że osoba po alkoholu chce wsiąść „za kółko” oraz informować policję w przypadku, gdy inny kierowca wzbudzi nasze podejrzenia. Dzięki takim zgłoszeniom wielu amatorów jazdy „na podwójnym gazie” zostało wyeliminowanych z ruchu.

Źródło: KMP Olsztyn (ab/in)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Pobił 55-latka, wrzucił go do bagażnika, a następnie utopił w stawie. Usłyszał zarzut zabójstwa

Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Biała Piska podejrzanego