Jechał motocyklem bez tablicy rejestracyjnej. Jak się okazało, zatrzymany ścigacz to…WSK-a

Jechał motocyklem bez tablicy rejestracyjnej. Jak się okazało, zatrzymany ścigacz to…WSK-a

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. wm.policja.gov.plfot. wm.policja.gov.pl

Policjanci elbląskiej drogówki zatrzymali 20-latka, który kierował „ścigaczem” bez tablicy rejestracyjnej. Po zatrzymaniu okazało się, że kierujący nim mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania, a co więcej do 2018 roku posiada sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. Motocykl po sprawdzeniu numeru VIN figurował w policyjnym systemie jako… WSK.

Jeżeli by użyć dawnego popularnego określenia motocykli WSK jako „wiejskiego sprzętu kaskaderskiego” to można uznać, że zatrzymany do kontroli „ścigacz” spełnia wszelkie kryteria tego określenia. Policjantów z wydziału ruchu drogowego, oprócz zdjętej tablicy rejestracyjnej zainteresował również brak… liczników oraz sam stan techniczny motocykla wyglądającego właśnie bardziej jako sprzęt kaskaderski aniżeli pojazd do poruszania się po drodze.

Jednak oprócz fatalnego stanu technicznego pojazdu, policjantów z elbląskiej drogówki zdziwił jeszcze jeden fakt. Po sprawdzeniu numerów VIN w policyjnej bazie, okazało się, że motocykl figurował jako WSK o pojemności 125 cm sześciennych – mówi policjant dokonujący kontroli. – Sam kierujący natomiast, jak wynika ze sprawdzeń, był wielokrotnie karany za jazdę bez uprawnień. Kiedy mandaty nie przynosiły rezultatu, policjanci skierowali wniosek do sądu, a ten wydał wobec 20-latka zakaz kierowania wszelkimi pojazdami obowiązujący do 2018 roku.

motocykl-policjant

Mężczyzna otrzymał wezwanie do stawienia się w komendzie, natomiast jego motocykl odholowano na policyjny parking. Teraz policjanci wyjaśnią pochodzenie motocykla oraz to do kogo w rzeczywistości należy bądź należał. Natomiast 20-latek odpowie za jazdę bez ważnego ubezpieczenia OC, tablic rejestracyjnych i badania technicznego oraz za złamanie sądowego zakazu kierowania. Za ten czyn może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (Kn/kw)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Podpisano umowę na dostawę do Olsztyna nowych tramwajów

 Dziś (18 lipca) w Urzędzie Miasta została podpisana