IV Gminny Bieg Niepodległości wokół Jeziora Dywickiego

IV Gminny Bieg Niepodległości wokół Jeziora Dywickiego

bieg-dywity

Już po raz czwarty Gmina Dywity zaprasza wszystkich mieszkańców, gości, jak i całe rodziny do radosnego i aktywnego świętowania Dnia Niepodległości podczas IV Gminnego Biegu Niepodległości wokół Jeziora Dywickiego. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 11 listopada. Zapisy od godz. 11.00-13.00 w biurze zawodów na plaży przy pomoście (udział w biegu jest bezpłatny!). Start umowny biegu o godz. 11.30.

Trasę okrążenia liczącą około 2,5 km można przebiec, przespacerować lub przejść z kijkami – najważniejszy jest udział i możliwość wspólnego świętowania razem. Dla pierwszych 400 osób przygotowano zimowe czapki biało-czerwone. Gościem specjalnym wydarzenia w Dywitach będzie triathlonowy mistrz świata na dystansie Ironman – Marcin Konieczny z Kieźlin.

Sygnałem do biegu będzie wystrzał z armaty, a do boju zagrzewać będą bębniarze z Warmia Rythm Team i rekonstruktorzy z epoki, którzy tym razem będą badać zdolność do biegu w szpitalu polowym. Dodatkowo będą oni wyposażeni w replikę głośnego karabinu maszynowego MG08! Animacje dla dzieci przygotuje GOK Dywity. Po biegu nie zabraknie ciepłej strawy (bigos i zupa gulaszowa), gorącej herbaty i pysznych pączków na uzupełnienie energii. Podczas wydarzenia będzie z nami ekipa Morsów Dywity, którzy wszystkich śmiałków zapraszają na godz. 12.10 na świętowanie w wodzie i wspólną kąpiel w Jeziorze Dywickim.

Ważna informacja! Podczas wydarzenia odbędzie się też zbiórka na Pomnik Zasłużonych Warmiaków, który ma powstać w Brąswałdzie. Z puszkami będzie można zobaczyć m.in. harcerzy z Dywit, wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Dywitach i Łukasza Rucha, młodego Warmiaka, członka Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Zasłuzonych Warmiaków.

Organizatorami biegu są: Gmina Dywity, Gok Dywity, LZS Dywity i OSP z terenu gminy, a sponsorami: Zutik Różnowo, CS BUD Dywity, Bujalski Sp z o.o., Sołectwo Dywity, stowarzyszenie „Aktywne Dywity”  i Restauracja Rukola Dywity. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

– Zachęcamy do ubrania się w stroje biało-czerwone i przyniesienie ze sobą flag Polski!

bieg-dywity4

Źródło: UG Dywity

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policja ustaliła tożsamość mężczyzny wyłowionego z Jeziora Długiego

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili