Godzina dla Ziemi WWF. Co zgaśnie w Olsztynie?

Godzina dla Ziemi WWF. Co zgaśnie w Olsztynie?

- Kategoria: Wiadomości
0

kosciol-nmp-olsztyn3

Już w sobotę 25 marca, o godzinie 20:30 odbędzie się kolejna odsłona akcji „Godzina dla Ziemi”. Ta największa inicjatywa społeczna już dziesiąty raz zjednoczy setki milionów ludzi na całym świecie.

W sobotę (25 marca) o godz. 20:30 w ponad 180 krajach na świecie zgaśnie światło. W ciemnościach zniknie m.in.: Wieża Eiffla w Paryżu, Empire State Building w Nowym Jorku. W Polsce tegoroczna akcja odbędzie się pod hasłem „Godzina dla Wisły”, nawiązując do uchwały Sejmu, na mocy której 2017 został ogłoszony Rokiem Rzeki Wisły.

– W Olsztynie symbolicznie wyłączymy iluminacje kilku głównych obiektów miejskich – mówi pełnomocnik prezydenta Olsztyna ds. gospodarki i infrastruktury elektroenergetycznej Karol Więckowski. – Wśród nich będzie: ratusz, katedra św. Jakuba, Wysoka Brama, kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, kościół św. Józefa, kościół Matki Boskiej Różańcowej oraz kościół Garnizonowy, a także wieża Obserwatorium Astronomicznego. Wygasimy również pl. Jana Pawła II.

Działania proekologiczne Olsztyna nie ograniczają się do jednodniowej akcji. Od kilku lat konsekwentnie prowadzone są inwestycje związane z modernizacją oświetlenia ulicznego z zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań np. wykorzystanie lamp LED, z urządzeniami do sterowania i zdalnego nadzoru przy użyciu czujników ruchu.

Badania potwierdziły, że wykorzystanie systemu skutkuje oszczędnościami w zużyciu energii na poziomie ponad 70 proc. dla terenów rekreacyjnych i ponad 50 proc. dla ulic. Obecnie w systemie funkcjonuje ponad 3,5 tys. latarń: ponad 900 oświetla tereny rekreacyjne (ścieżki piesze i pieszo- rowerowe) ok. 2tys. latarń oświetla ulice i ponad 600 ciągi rowerowe – informuje Urząd Miasta Olsztyna

Źródło: UM Olsztyna/własne

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policjanci zlikwidowali plantację i zabezpieczyli ponad 300 krzaków marihuany

Drobiazgowa praca operacyjna mrągowskich policjantów przyniosła efekty w