Gmina Dywity zaprasza na najsmaczniejszą imprezę w regionie

Gmina Dywity zaprasza na najsmaczniejszą imprezę w regionie

fot. UG Dywityfot. UG Dywity

Wyśmienite, tradycyjne jadło i napitek według przepisów warmińskich oraz kuchni naszych mam i babć, polskie i zagraniczne szlagiery w wykonaniu zespołu „Stare Drobne Małże” oraz potyczki kulinarne sołectw Gminy Dywity – tak w skrócie wygląda program gminnego konkursu „O Garniec Kłobuka”. Na najsmaczniejszą imprezę w regionie zapraszamy w sobotę 27 sierpnia od godz. 13.00 do Tuławek.  

Konkurs kulinarny na najlepszy produkt żywnościowy Gminy Dywity „O Garniec Kłobuka” wpisał się już na stałe w kalendarz imprez gminnych, które cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców. W tym roku odbędzie się już 10. jubileuszowa edycja.

– Garniec Kłobuka to impreza, która znakomicie wpisuje się w filozofię Gminy Dywity, która stawia na wytwarzanie i promocję wysokiej jakości żywności od rolników i lokalnych producentów – podkreśla Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity. – Mamy przecież Stodołę w Dywitach, gdzie co sobotę można kupić dobrą żywność, mamy Święto Warmińskiego Piwowara z trunkami od lokalnych piwowarów, czy ostatnio sery dywickie.

Konkurs „O Garniec Kłobuka” to także okazja do poznania się mieszkańców Gminy Dywity, wzajemnej integracji, ale także kulinarnej rywalizacji sołectw.

W sobotę 27 sierpnia na boisku w Tuławkach zmierzy się ze sobą 10 sołectw: Tuławki, Dywity, Frączki, Gady, Kieźliny, Ługwałd, Redykajny, Różnowo, Słupy i Spręcowo. Sołectwa będą rywalizować w dwóch konkurencjach: produkt żywnościowy i stoisko sołeckie.

W konkurencji na produkt żywnościowy sołectwa mogą wystawić produkty kulinarne w takich kategoriach, jak: potrawy, przetwory, wypieki i napoje. Ocenią je profesjonaliści. W konkurencji na stoisko sołeckie oceniany będzie wystrój, aranżacja, a także prezentacja sołectwa lub walorów swojej miejscowości na scenie. W poprzednich edycjach sołectwa wykazywały się tutaj wielką kreatywnością (w ubiegłym roku w konkursie zwyciężyło Sołectwo Tuławki z brawurową rolą sołtys Marii Kozioł jako matki chrzestnej lokalnej mafii).

Uczestników imprezy zabawiać będzie znany olsztyński zespół „Stare Drobne Małże”, który wykona przeboje polskie i zagraniczne. Podczas wydarzenia rozstrzygnięty zostanie też gminny konkurs „Czysta Wieś 2016”, w którym wzięło udział 12 sołectw. Organizatorami konkursu „O Garniec Kłobuka” są: Gmina Dywity, Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach, Sołectwo Tuławki i OSP Gminy Dywity.

Program:garniec1

13.00 Inauguracja imprezy.

  • Zespół „Stare Drobne Małże”
  • „Lokalne podróże kulinarne”, konkursowe prezentacje stoisk;
  • Potyczki kulinarne Sołectw – konkursy z Karuzelą Kultury

15.00  „Czysta Wieś” podsumowanie Gminnego Konkursu za 2016r.

16.30 „WIELKI FINAŁ KULINARNY”

Wręczenie nagród – podsumowanie konkursu na najlepszy produkt żywnościowy Gminy Dywity.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

24-latek odpowie za uprawę konopi oraz posiadanie znacznej ilości środków odurzających

Olsztyńscy policjanci zatrzymani kolejnego mężczyznę podejrzewanego o przestępstwa