Ferie z OSiR-em

Ferie z OSiR-em

lodowisko_crs_ukiel

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie przygotował ofertę na ferie zimowe, które w bieżącym roku w naszym województwie trwać będą od 21 stycznia do 3 lutego. Moc atrakcji znaleźć będzie można we wszystkich obiektach Ośrodka. Oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i grupowych. ferie-osir2

ferie-osir-1

FERIE ZIMOWE W MUZEUM SPORTU

Z myślą o młodych mieszkańcach naszego regionu Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie proponuje godzinne zajęcia „Ferie w Muzeum Sportu”, które będą odbywały się w dniach od 23 stycznia do 05 lutego 2017 r. w godzinach 9.00-14.00.

Ich celem jest zapoznanie młodzieży z piękną ideą olimpiad, historią Igrzysk Olimpijskich, zarówno letnich jak i zimowych, poznanie warmińsko-mazurskich olimpijczyków oraz pamiątek związanych z ich sukcesami.

Rok 2017 nie będzie tak bogaty w wielkie imprezy sportowe jak ubiegły, niemniej jednak należy wymienić miedzy innymi: mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn, które odbędą się w Polsce, mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym – Lahti 2017 czy mistrzostwa Europy w Biathlonie – Duszniki Zdrój. Mistrzostwa Świata w LA – Londyn , ME U-21 w piłce nożnej z Milikiem i Kapustką na czele. Kończą się eliminacje do mistrzostw świata w piłce nożnej z udziałem polskiej reprezentacji .

Podczas spotkań w muzeum młodzież będzie miała okazję bliżej poznać regulaminy i zasady rozgrywek w/w imprez.

Dodatkową atrakcją zajęć będą konkursy plastyczne i historyczne
o tematyce sportowej. Za najciekawsze prace przewidziane są symboliczne upominki oraz nagrody-niespodzianki. W Muzeum Sportu prezentowana jest najnowsza wystawa Piotra Bojarskiego „Kolekcja szalików piłkarskich klubów Europy”.

Uczestnikom zajęć zostaną zaprezentowane filmy o tematyce sportowej, które nadesłali uczestnicy I, II i III konkursu multimedialnego „Sportowcy Warmii i Mazur”. Będzie można poznać sylwetki takich sportowców i trenerów jak: Mirosław Rybaczewski, Krzysztof Hołowczyc, Mieczysław Doroszuk, czy Urszula Szubzda, Denis Ambroziak, Dariusz Idzikowski oraz Joanna Jędrzejczak.

Prosimy, by zorganizowane grupy anonsowały swoje przybycie na kilka dni wcześniej, kontaktując się z placówką telefonicznie pod numerami:(89) 5331747 lub 519566849, 601741937. Zapraszamy również osoby indywidualne do zwiedzania naszego muzeum.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus: Kolejny rekord zakażeń w Polsce i w naszym województwie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (08.08) o 843 nowych