Dzień otwarty w urzędach skarbowych

Dzień otwarty w urzędach skarbowych

- Kategoria: Wiadomości
0

senior-pit

W najbliższą sobotę 22 kwietnia 2017 r. w godz. 9:00 – 14:00 w urzędach skarbowych na terenie całego województwa (poza wyspecjalizowanym urzędem skarbowym) zorganizowany zostanie Dzień Otwarty. Wszystkie osoby, które nie rozliczyły się jeszcze z fiskusem i chcą osobiście odwiedzić urząd, a z różnych względów nie mogą tego zrobić w tygodniu zapraszamy już w najbliższą sobotę.

Przypominamy również, że wszystkie urzędy skarbowe (poza wyspecjalizowanymi urzędami skarbowymi) na terenie woj. warmińsko-mazurskiego w każdy poniedziałek otwarte są do godziny 18:00.

Także w ostatnich dniach kwietnia tj.: 27.04. (czwartek) i 28.04.(piątek) do godziny 18.00 wydłużone zostają godziny pracy urzędów skarbowych. 2 maja br., który jest ostatnim dniem na złożenie zeznania urzędy skarbowe w naszym województwie będą czynne tylko w zakresie obsługi podatników chcących złożyć roczne zeznanie podatkowe PIT.

Skorzystaj ze wstępnie wypełnionego PIT i ułatw sobie życie

  • Do 2 maja on-line można składać wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe PIT-37 i PIT-38.
  • Najpopularniejszego PIT-a 37 mogą składać osoby rozliczające się indywidualnie, małżonkowie i rodzice samotnie wychowujący dzieci.
  • PFR to świetny sposób na szybkie i sprawne rozliczenie się z urzędem skarbowym.

Podatnicy, którzy rozliczają się na formularzach PIT-37 i PIT-38, już po raz trzeci mogą skorzystać z usługi wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (tzw. PFR – pre-filled tax return). Jest ona dostępna na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów. Z PFR PIT-37 mogą skorzystać zarówno osoby, które rozliczają się indywidualnie, jak i wspólnie z małżonkiem oraz rodzice samotnie wychowujący dzieci. Natomiast PFR PIT-38 jest przeznaczony dla osób, które rozliczają przychody z kapitałów pieniężnych i składają zeznanie indywidualnie.

Korzyści z PFR

Dzięki PFR nie musimy sami wypełniać swojego zeznania podatkowego danymi z posiadanych PIT-ów (PIT-11, PIT-8C czy PIT-R), które dostaliśmy od płatników, np. od pracodawcy. Na Portalu Podatkowym znajdziemy swój roczny PIT-37 z danymi wprowadzonymi już przez urząd skarbowy. Po pobraniu PFR pozostaje nam tylko zweryfikować zawarte w nim dane, uzupełnić o ulgi i odliczenia, jeśli z nich korzystamy, oraz przekazać 1% na wybraną organizację pożytku publicznego (OPP). I gotowe, można wysłać. Jak widać, PFR pozwala nie tylko uniknąć błędów związanych z przepisywaniem danych z informacji od płatników. To także wygoda, prostota i oszczędność czasu i pieniędzy.

– Zeznania roczne za 2016 r. w tym roku można składać do 2 maja. Potwierdzeniem rozliczenia się z wykorzystaniem PFR jest UPO (Urzędowe Poświadczenie Odbioru) – tak samo jak w przypadku e-Deklaracji. To dowód poprawnego złożenia zeznania elektronicznego. PRF to propozycja, z której warto skorzystać – zachęcają urzędnicy.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Podczas widzenia w areszcie chciał przekazać swojemu koledze ponad 400 zakazanych tabletek

200 sztuk białych tabletek, 200 niebieskich oraz 27