Wiadomości

Dzień otwarty w urzędach skarbowych

W najbliższą sobotę 22 kwietnia 2017 r. w godz. 9:00 – 14:00 w urzędach skarbowych na terenie całego województwa (poza wyspecjalizowanym urzędem skarbowym) zorganizowany zostanie Dzień Otwarty. Wszystkie osoby, które nie rozliczyły się jeszcze z fiskusem i chcą osobiście odwiedzić urząd, a z różnych względów nie mogą tego zrobić w tygodniu zapraszamy już w najbliższą sobotę.

Przypominamy również, że wszystkie urzędy skarbowe (poza wyspecjalizowanymi urzędami skarbowymi) na terenie woj. warmińsko-mazurskiego w każdy poniedziałek otwarte są do godziny 18:00.

Także w ostatnich dniach kwietnia tj.: 27.04. (czwartek) i 28.04.(piątek) do godziny 18.00 wydłużone zostają godziny pracy urzędów skarbowych. 2 maja br., który jest ostatnim dniem na złożenie zeznania urzędy skarbowe w naszym województwie będą czynne tylko w zakresie obsługi podatników chcących złożyć roczne zeznanie podatkowe PIT.

Skorzystaj ze wstępnie wypełnionego PIT i ułatw sobie życie

  • Do 2 maja on-line można składać wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe PIT-37 i PIT-38.
  • Najpopularniejszego PIT-a 37 mogą składać osoby rozliczające się indywidualnie, małżonkowie i rodzice samotnie wychowujący dzieci.
  • PFR to świetny sposób na szybkie i sprawne rozliczenie się z urzędem skarbowym.

Podatnicy, którzy rozliczają się na formularzach PIT-37 i PIT-38, już po raz trzeci mogą skorzystać z usługi wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (tzw. PFR – pre-filled tax return). Jest ona dostępna na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów. Z PFR PIT-37 mogą skorzystać zarówno osoby, które rozliczają się indywidualnie, jak i wspólnie z małżonkiem oraz rodzice samotnie wychowujący dzieci. Natomiast PFR PIT-38 jest przeznaczony dla osób, które rozliczają przychody z kapitałów pieniężnych i składają zeznanie indywidualnie.

Korzyści z PFR

Dzięki PFR nie musimy sami wypełniać swojego zeznania podatkowego danymi z posiadanych PIT-ów (PIT-11, PIT-8C czy PIT-R), które dostaliśmy od płatników, np. od pracodawcy. Na Portalu Podatkowym znajdziemy swój roczny PIT-37 z danymi wprowadzonymi już przez urząd skarbowy. Po pobraniu PFR pozostaje nam tylko zweryfikować zawarte w nim dane, uzupełnić o ulgi i odliczenia, jeśli z nich korzystamy, oraz przekazać 1% na wybraną organizację pożytku publicznego (OPP). I gotowe, można wysłać. Jak widać, PFR pozwala nie tylko uniknąć błędów związanych z przepisywaniem danych z informacji od płatników. To także wygoda, prostota i oszczędność czasu i pieniędzy.

– Zeznania roczne za 2016 r. w tym roku można składać do 2 maja. Potwierdzeniem rozliczenia się z wykorzystaniem PFR jest UPO (Urzędowe Poświadczenie Odbioru) – tak samo jak w przypadku e-Deklaracji. To dowód poprawnego złożenia zeznania elektronicznego. PRF to propozycja, z której warto skorzystać – zachęcają urzędnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*