Dzieci z Warmii i Mazur wśród najlepszych XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Pucharu Tymbarku”

Dzieci z Warmii i Mazur wśród najlepszych XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Pucharu Tymbarku”

- Kategoria: Piłka nożna, Sport
0

fot. mat. prasowefot. mat. prasowe

Za nami kolejna, XVIII edycja organizowanego przez Polski Związek Piłki Nożnej Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. 2 maja, po meczach Wielkiego Finału na PGE Narodowym w Warszawie, wyłonione zostały najlepsze w Polsce drużyny w kategoriach do lat 10 oraz do lat 12. Szczególnie zadowoleni ze swoich występów będą chłopcy z Olsztyna i Ostródy, którzy zajęli odpowiednio trzecie (kategoria U-10) i czwarte miejsce (kategoria U-12). 

Trwające w dniach 29 kwietnia – 2 maja Finały Ogólnopolskie Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zgromadziły w Warszawie 64 najlepsze drużyny do lat 10 i 12 z całej Polski. Po uroczystym otwarciu przy stadionie PGE Narodowym w niedzielne popołudnie, największe młode talenty ze wszystkich województw przez dwa dni rywalizowały na boiskach Legii i Agrykoli o awans do Wielkiego Finału.

Wśród dziewczynek Wielki Finał wygrały zawodniczki UKS SMS Łódź z woj. łódzkiego (kategoria U-12) oraz UKS Beniaminek Krosno z woj. podkarpackiego (kategoria U-10). Pośród chłopców, końcowe tryumfy odnosiły AMO Rzeszów z woj. podkarpackiego (U-10) oraz SP 7 Koszalin z woj. zachodniopomorskiego (U-12). Zwycięzcy, poza otrzymaniem Pucharu Tymbarku, w nagrodę obejrzą z trybun czerwcowy mecz reprezentacji Polski z Litwą i spotkają się z podopiecznymi Adama Nawałki tuż przed wylotem kadry na mistrzostwa świata w Rosji.

Zwycięzców XVIII edycji rozgrywek o Puchar Tymbarku poznaliśmy 2 maja na PGE Narodowym. Na oczach fanów obecnych na trybunach oraz widzów, którzy oglądali transmisję na żywo w Polsacie Sport i Super Polsacie, najlepsze ekipy w rozgrywkach zagrały decydujące mecze na stadionie, na którym gole strzelali m.in. Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik czy Cristiano Ronaldo. Rozegrane zostały 4 spotkania finałowe, które dostarczyły nam wszystko, co najważniejsze w futbolu: piękne zagrania i bramki, dużą dawkę emocji, ale także postawy fair play i pasji w najszczerszym wydaniu

Najważniejsze mecze w dotychczasowej karierze tych młodych piłkarzy i piłkarek na antenie Polsatu Sport i Super Polsatu uświetnili swoim komentarzem: dziennikarz tej stacji, Mateusz Borek, oraz znany z kanału „Łączy Nas Piłka”, Łukasz Wiśniowski. Zmagania ośmiu fantastycznych ekip osobiście obserwowali m.in. Zbigniew Boniek (prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej), Adam Nawałka (selekcjoner reprezentacji Polski) oraz trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski: Czesław Michniewicz, Jacek Magiera, Marcin Dorna czy Bartłomiej Zalewski.

Dzieci przede wszystkim muszą mieć przyjemność z grania w piłkę. Każda chwila wolnego czasu spędzona na boisku, na grze, rywalizacji, zabawie, jest cenna. A trofea i nawet wyróżnienia indywidualne to dodatkowe bodźce, które wpływają na zawodnika, żeby dalej pracować i być jak najlepszym w przyszłości. Dzięki naszym sponsorom, dzięki Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej i wojewódzkim związkom piłkarskim organizujemy największy turniej dla dzieci w Europie. Wszystko dobrze funkcjonuje, dzieci mają z tego fantastyczną zabawę i jest to dla nich świetny start. Jeżeli mówimy o piłce zawodowej, z tej całej rzeszy dzieciaków kilku na pewno trafi do poważnej piłki – powiedział po zakończeniu rozgrywek prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

Już od 5 lat rozgrywamy Wielki Finał Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” na stadionie PGE Narodowym. Co roku jest to ogromne święto dziecięcego futbolu oraz pokaz najwyższych umiejętności piłkarskich. Gratuluję zwycięzcom i wszystkim uczestnikom Finału Ogólnopolskiego. Życzę Wam wytrwałości w dążeniu do spełnienia piłkarskich marzeń – powiedział Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Maspex.

Najlepiej w tym roku zaprezentowali się młodzi piłkarze z Olsztyna i Ostródy. Tym pierwszym niewiele zabrakło by sięgnąć marzeń i wybiec w finale na murawę PGE Narodowego, choć po niemrawym starcie Finałów Ogólnopolskich niewiele na to wskazywało. – Dla mnie wszyscy jesteśmy zwycięzcami tego turnieju. Przed ostatnią kolejką grupową zajmowaliśmy czwarte miejsce w tabeli i aby awansować musieliśmy zwyciężyć. To się udało, a we wtorek poszliśmy za ciosem i ostatecznie do Olsztyna zabieramy brązowe medale – relacjonuje Kamil Kozłowski, szkoleniowiec AMO Olsztyn. – Uważam, że turniej stał na wysokim poziomie, a każda z drużyn, które się tutaj znalazły zasłużyła na wielkie brawa. Tutaj każdy z każdym mógł wygrać. Ważniejsza jednak jest radość z gry w piłkę nożną, a tego doświadczyły wszystkie zespoły biorące udział w rozgrywkach – podsumował.

Bardzo zadowoleni z osiągniętego podczas Finału Ogólnopolskiego w Warszawie wyniku są także utalentowani chłopcy z Ostródy (kategoria U-12). – Jest pięknie. Nie spodziewaliśmy się, że zajdziemy tak wysoko, zważywszy na fakt, iż jesteśmy z jednej szkoły, w dodatku nie trenujemy w klubie. W zasadzie przyjechaliśmy nawet jedną klasą – sześciu zawodników było z klasy piątej szkoły podstawowej, a czterech zawodników zebraliśmy z klas czwartych. Mieliśmy więc jeszcze młodszych zawodników niż rywale – mówił z uśmiechem na twarzy trener Kamil Prusinowski. – Z dziećmi pracujemy ogólnorozwojowo. To nie jest tylko piłka nożna. Ci chłopcy to mistrzowie województwa w piłce siatkowej. Gramy w piłkę ręczną, próbujemy lekkiej atletyki. Rozwijamy młodzież bardzo wszechstronnie – zdradzał sekret świetnego debiutu drużyny SP 1 Ostróda jej szkoleniowiec.

Rywalizację bez wsparcia szkoleniowego od dużego ośrodka szkoleniowego podjęły także dziewczynki ze Szkoły Podstawowej nr 18 z Olsztyna, które w kategorii do lat 10 zajęły 12. miejsce. – Tylko trzy nasze dziewczyny grają w klubach. Większość uczęszcza tylko na szkolne treningi. Rywalizacja z tymi najmocniejszymi była więc bardzo trudna – prezentował swoje podopieczne trener Piotr Żurawel. – Mimo to pokazaliśmy się z dobrej strony. W tej kategorii najważniejsza jest zabawa. Gdyby zapytał pan moje podopieczne, czy spędziły tutaj udaną majówkę, to na pewno odpowiedzą twierdząco. Dodatkowo, mogły zobaczyć mecze na Stadionie Narodowym, a wątpię, by którakolwiek wcześniej miała taką okazję, więc to dla nich wielkie przeżycie i bodziec do dalszej pracy – podsumował.

Zadowolone z tegorocznej majówki były też małe piłkarki ze Szkoły Podstawowej w Samborowie, które doświadczenie Finałów Ogólnopolskich znają już z poprzedniej edycji Turnieju. – W Warszawie byliśmy już w zeszłym roku. Wtedy wracaliśmy do domów bardzo zadowoleni i dzisiaj będzie podobnie – mówił prowadzący drużynę Arkadiusz Łopatowski. – Co ważne, byli z nami także rodzice, którzy nas wspierali i sami również czerpali dużą radość z obecności na Turnieju. Niewiele zabrakło, a mielibyśmy jeszcze lepsze wspomnienia, bo do najlepszej ósemki rozgrywek brakowało tylko jednej bramki – relacjonował trener dziewczynek po zajęciu 13. miejsca w kategorii do lat 12.

Klasyfikacja generalna
Miejsce  Chłopcy U-10 Dziewczęta U-10 Chłopcy U-12 Dziewczęta U-12
I PODKARPACKIE (AMO Rzeszów) PODKARPACKIE (Beniaminek Krosno) ZACHODNIOPOMORSKIE (SP 7 Koszalin) ŁÓDZKIE (UKS SMS Łódź)
II WIELKOPOLSKIE (UKS AP Reissa Poznań) ŚLĄSKIE (KKS Katowice) LUBELSKIE (UKS Jedynka Krasnystaw) KUJAWSKO-POMORSKIE (UKS Tęcza Bydgoszcz)
III WARMIŃSKO-MAZURSKIE (AMO Olsztyn) MAZOWIECKIE (UKS Varsovia Warszawa) KUJAWSKO-POMORSKIE (SP 15 Bydgoszcz) ŚLĄSKIE (Sprint Katowice)
IV KUJAWSKO-POMORSKIE (SP 44 Bydgoszcz) OPOLSKIE (UKS Unia Opole) WARMIŃSKO-MAZURSKIE (SP 1 Ostróda) MAZOWIECKIE (UKS Ząbkovia Ząbki)
V DOLNOŚLĄSKIE (UKS Gryf Świdnica) MAŁOPOLSKIE (Piast Skawina) ŚLĄSKIE (SP 7 Częstochowa) PODKARPACKIE (Beniaminek Krosno)
VI ŚWIĘTOKRZYSKIE (AMO Kielce) KUJAWSKO-POMORSKIE (UKS Tęcza Bydgoszcz) ŁÓDZKIE (MGUKS Pogoń Zduńska Wola) LUBELSKIE (ZS Bystrzejowice Pierwsze)
VII ŚLĄSKIE (Akademia 2012 Jaworzno) PODLASKIE (Łomżyczka Łomża) WIELKOPOLSKIE (UKS AP Reissa Poznań) OPOLSKIE (UKS Unia Opole)
VIII LUBUSKIE (SP 1 Rzepin) LUBUSKIE (MUKS Stilon Gorzów) OPOLSKIE (PSP 7 Strzelce Opolskie) DOLNOŚLĄSKIE (SP Bierutów)
IX ZACHODNIOPOMORSKIE (UKS 71 Volley Szczecin) ZACHODNIOPOMORSKIE (UKS Olimpia Szczecin) DOLNOŚLĄSKIE (SP 45 Wrocław) MAŁOPOLSKIE (UKS Trójka Staszkówka Jelna)
X MAZOWIECKIE (UKS Varsovia Warszawa) LUBELSKIE (UKS Legion Gródek Szlachecki) PODLASKIE (SP 11 Suwałki) PODLASKIE (SP Piątnica)
XI MAŁOPOLSKIE (MUKS Dunajec Nowy Sącz) ŁÓDZKIE (UKS SMS Łódź) PODKARPACKIE (AMO Rzeszów) ZACHODNIOPOMORSKIE (UKS Olimpia Szczecin)
XII POMORSKIE (UKS Sparta Sycewice) WARMIŃSKO-MAZURSKIE (SP 18 Olsztyn) ŚWIĘTOKRZYSKIE (SP 27 Kielce) WIELKOPOLSKIE (UKS Akademia Talentów Krotoszyn)
XIII ŁÓDZKIE (MGUKS Pogoń Zduńska Wola) ŚWIĘTOKRZYSKIE (UKS Kunów) LUBUSKIE (MLUKS Dwójka MOS Gubin) WARMIŃSKO-MAZURSKIE (SP Samborowo)
XIV LUBELSKIE (Niedźwiadek Chełm) DOLNOŚLĄSKIE (Turbo Bobasy) POMORSKIE (U-2 Bytów) ŚWIĘTOKRZYSKIE (Orlik Klimontów)
XV OPOLSKIE (UKS Hattrick Głuchołazy) WIELKOPOLSKIE (SP Książ Wielkopolski) MAŁOPOLSKIE (MUKS Halny Kamienica) LUBUSKIE (MUKS Kostrzyn)
XVI PODLASKIE (AMO Łomża) POMORSKIE (Feniks Kramarzyny) MAZOWIECKIE (UKS Irzyk Warszawa) POMORSKIE (Dziewczyny z Kalisza)


Podczas Wielkiego Finału wręczono również wyróżnienia indywidualne. Nagrodę dla najlepszego trenera z rąk prezesa Zbigniewa Bońka otrzymał Piotr Stołowski z zespołu SP 7 Koszalin (woj. zachodniopomorskie). Nagrodę fair play za największą liczbę Zielonych Kartek otrzymanych podczas Turnieju dostały natomiast zespół Football Academy z Zawiercia (woj. śląskie) oraz drużyna Orzeł Wałcz 2010 z województwa zachodniopomorskiego.

 

Nagrody indywidualne
Kategoria Chłopcy U-10 Dziewczynki U-10
Najlepszy bramkarz Wojciech Kaczmarek (UKS AP Reissa) Urszula Kopacz (KKS Katowice)
Najlepszy zawodnik Jakub Koszuliński (AMO Rzeszów) Kinga Klimczak (Beniaminek Krosno)
Król strzelców Karol Delikat (AMO Rzeszów) – 7 bramek Julia Gałuszka (Beniaminek Krosno) – 14 bramek
Kategoria Chłopcy U-12 Dziewczynki U-12
Najlepszy bramkarz Mateusz Jaskuła (SP 7 Częstochowa) Julianna Kutkowska (UKS SMS Łódź)
Najlepszy zawodnik Mikołaj Kędziera (UKS Jedynka Krasnystaw) Wiktoria Malczewska (UKS SMS Łódź)
Król strzelców Mikołaj Tudruj (SP 7 Koszalin) – 7 bramek Wiktoria Frydrych (Beniaminek Krosno) – 8 bramek

 

Triumfatorzy XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategoriach wiekowych U-10 i U-12 już niebawem po raz kolejny będą mogli zjawić się na PGE Narodowym. W ramach nagrody głównej, młodzi piłkarze i piłkarki obejrzą z wysokości trybun ostatni mecz reprezentacji Polski przed wylotem na mundial do Rosji – 12 czerwca, z Litwą – oraz spotkają się ze swoimi idolami, czyli piłkarzami reprezentacji Polski.

turniej przyszłych Reprezentantów Polski

Organizatorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 12 lat firma Tymbark. Od ubiegłego roku do grona sponsorów Turnieju dołączyła firma Electrolux, zostając Brązowym Sponsorem rozgrywek. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywności sportowej wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych, m.in. Arkadiusza Milika – ambasadora Turnieju, Piotra Zielińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Marcina Kamińskiego, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło oraz Pauliny Dudek.

Honorowy patronat na XVIII edycją Turnieju sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Patronat nad Turniejem objęły również Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Patronat medialny: Onet, Przegląd Sportowy, Bravo Sport oraz Dziennik Bałtycki, Dziennik Łódzki, Dziennik Zachodni, Echo Dnia, Gazeta Krakowska, Gazeta Lubuska, Gazeta Olsztyńska, Gazeta Pomorska, Gazeta Wrocławska, Gazeta Współczesna, Głos Wielkopolski, Kurier Lubelski, Kurier Szczeciński, Nasze Miasto Warszawa, Nowa Trybuna Opolska i Nowiny.

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na www.zpodworkanastadion.pl oraz www.laczynaspilka.pl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dobra Energia dla Olsztyna wybuduje w stolicy Warmii i Mazur ekociepłownię

Firma Dobra Energia dla Olsztyna wybuduje w stolicy