Dwóch mężczyzn odpowie za kradzież perfum

Dwóch mężczyzn odpowie za kradzież perfum

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Kara do 5 lat pozbawienia wolności może grozić dwóm mieszkańcom Olsztyna, którzy działając wspólnie i w porozumieniu chcieli ukraść dwa opakowania perfum warte ponad 550zł. Ich nielegalny proceder został zauważony i udaremniony przez pracownika ochrony, który zatrzymał jednego ze sprawców i o całej sytuacji powiadomił policję.

Wczoraj (11.02.2018r.) przed godziną 17:00 oficer dyżurny olsztyńskiej jednostki otrzymał informację, że na terenie jednego z supermarketów przy ul. Partyzantów w Olsztynie pracownik ochrony zatrzymał mężczyznę, który próbował wynieść ze sklepu perfumy o wartości ponad 550zł. W chwili, gdy ochroniarz trzymał jednego ze sprawców, drugiemu w tym czasie udało się opuścić teren sklepu. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, odebrali od ochroniarza podejrzewanego o kradzież 44-latka, u którego w plecaku znajdowały się skradzione perfumy. Nienaruszony towar wrócił natychmiast na sklepowe półki, a funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania drugiego mężczyzny.

Jak się okazało, wspólnik 44-latka nie odszedł zbyt daleko, ponieważ policjanci zauważyli go po chwili w okolicy sklepu, który wcześniej mężczyźni próbowali okraść. Obaj mieszkańcy Olsztyna, 44 i 41 latek, zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Sposób działania sprawców kradzieży polegał na tym, że w chwili gdy jeden z mężczyzn rozglądał się po sklepowych półkach, drugi w tym czasie pakował perfumy do plecaka swojego kolegi. Od obydwu mężczyzn policjanci wyraźnie wyczuwali woń alkoholu. Badanie alkomatem u jednego z nich wykazało ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Po wytrzeźwieniu, mężczyźni zostaną przesłuchani i usłyszą zarzut kradzieży za który kodeks karny przewiduje kare do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (rp/rj)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Podpisano umowę na dostawę do Olsztyna nowych tramwajów

 Dziś (18 lipca) w Urzędzie Miasta została podpisana