Dwaj bracia napadli na 34-latka. Grożą im kary do 12 lat pozbawienia wolności

Dwaj bracia napadli na 34-latka. Grożą im kary do 12 lat pozbawienia wolności

- Kategoria: Na sygnale
0

policja1.jpg

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, jak się okazało braci, podejrzanych o rozbój na 34-letnim mieszkańcu Olsztyna. Sprawcy przy użyciu przedmiotu przypominającego tłuczek do mięsa, zaatakowali swoją ofiarę w biały dzień, na chodniku przy ul. Erwina Kruka w Olsztynie. Już następnego dnia zostali zatrzymani. Mogą grozić im kary do 12 lat więzienia.

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci otrzymali informację, że na ul. Erwina Kruka w Olsztynie doszło do rozboju. Jak się okazało, na chodniku w godzinach popołudniowych został napadnięty 34-letni mieszkaniec Olsztyna. Z jego relacji wynikało, że rozboju dokonali znani mu mężczyźni, którzy przy pomocy przedmiotu przypominającego tłuczek do mięsa, najpierw uderzali go w głowę, a gdy osunął się na ziemię, zabrali mu jego lekarstwa. Na miejsce wezwana została karetka pogotowia, którą poszkodowany został przewieziony do szpitala w Olsztynie.

Policjanci natychmiast rozpoczęli przeszukiwanie okolicznych ulic w poszukiwaniu sprawców rozboju. Niestety bezskutecznie. Podczas przyjmowania zawiadomienia o przestępstwie, funkcjonariusze dowiedzieli się, że sprawcami napaści byli bracia – w wieku 36 i 38 lat z czego jeden z nich był znany poszkodowanemu.

Już następnego dnia policjanci ustalili adres, pod którym przebywali sprawcy rozboju. Obaj zostali zatrzymani i doprowadzeni do jednostki policji, gdzie usłyszeli zarzut rozboju do którego się przyznali.

Sąd na podstawie zebranego materiału dowodowego zastosował wobec sprawców rozboju środki zapobiegawcze. Teraz bracia muszą dwa razy w tygodniu stawić się w jednostce policji, mają zakaz opuszczania kraju, jak również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość nie mniejszą niż 100 m. Zgodnie z kodeksem karnym mogą grozić im kary nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (rp/in)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Odbiór rozbudowanej szkoły i obserwatorium astronomicznego w Dywitach

Obserwatorium astronomiczne z obrotową kopułą, dwa nowe oddziały