Dwaj bracia napadli na 34-latka. Grożą im kary do 12 lat pozbawienia wolności

Dwaj bracia napadli na 34-latka. Grożą im kary do 12 lat pozbawienia wolności

- Kategoria: Na sygnale
0

policja1.jpg

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, jak się okazało braci, podejrzanych o rozbój na 34-letnim mieszkańcu Olsztyna. Sprawcy przy użyciu przedmiotu przypominającego tłuczek do mięsa, zaatakowali swoją ofiarę w biały dzień, na chodniku przy ul. Erwina Kruka w Olsztynie. Już następnego dnia zostali zatrzymani. Mogą grozić im kary do 12 lat więzienia.

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci otrzymali informację, że na ul. Erwina Kruka w Olsztynie doszło do rozboju. Jak się okazało, na chodniku w godzinach popołudniowych został napadnięty 34-letni mieszkaniec Olsztyna. Z jego relacji wynikało, że rozboju dokonali znani mu mężczyźni, którzy przy pomocy przedmiotu przypominającego tłuczek do mięsa, najpierw uderzali go w głowę, a gdy osunął się na ziemię, zabrali mu jego lekarstwa. Na miejsce wezwana została karetka pogotowia, którą poszkodowany został przewieziony do szpitala w Olsztynie.

Policjanci natychmiast rozpoczęli przeszukiwanie okolicznych ulic w poszukiwaniu sprawców rozboju. Niestety bezskutecznie. Podczas przyjmowania zawiadomienia o przestępstwie, funkcjonariusze dowiedzieli się, że sprawcami napaści byli bracia – w wieku 36 i 38 lat z czego jeden z nich był znany poszkodowanemu.

Już następnego dnia policjanci ustalili adres, pod którym przebywali sprawcy rozboju. Obaj zostali zatrzymani i doprowadzeni do jednostki policji, gdzie usłyszeli zarzut rozboju do którego się przyznali.

Sąd na podstawie zebranego materiału dowodowego zastosował wobec sprawców rozboju środki zapobiegawcze. Teraz bracia muszą dwa razy w tygodniu stawić się w jednostce policji, mają zakaz opuszczania kraju, jak również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość nie mniejszą niż 100 m. Zgodnie z kodeksem karnym mogą grozić im kary nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (rp/in)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Prezes Stomilu Olsztyn złożył rezygnację ze stanowiska

W piątek, 22 lutego, prezes Stomilu Olsztyn Maciej