Dwa potrącenia na przejściach dla pieszych.

Dwa potrącenia na przejściach dla pieszych.

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Dojeżdżając do przejścia dla pieszych kierowca jest zobowiązany do zachowania szczególnej ostrożności i ustąpienia pierwszeństwa osobom znajdującym się na przejściu dla pieszych. Chwila nieuwagi może doprowadzić do bardzo groźnego zdarzenia drogowego, skutkującego poważnymi konsekwencjami dla wszystkich jego uczestników. Przekonali się o tym dwaj kierowcy oraz piesza i rowerzysta, których potrącili na ulicach Olsztyna.

Potrącenie pieszej

We wtorek (30.07.2019) w odstępie zaledwie kilku godzin doszło do dwóch potrąceń na terenie Olsztyna. Najpierw po godz. 17:00 przy ul. Barczewskiego 26-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego kierując osobowym Peugeotem, podczas skręcania w lewo z ul. Śliwy w ul. Barczewskiego, nie ustąpił pierwszeństwa pieszej i potrącił 72-letnią mieszkankę Olsztyna. Kobieta przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych, gdy sygnalizator nadawał dla niej zielone światło.

Policjanci na miejscu zdarzenia natychmiast udzielili pierwszej pomocy poszkodowanej oraz przebadali kierującego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – okazało się, że 26-latek ma 0,4 promila alkoholu w organizmie. Potrącona kobieta została przewieziona do szpitala. Według wstępnych ustaleń doznała obrażeń wymagających leczenia powyżej 7 dni. Nieodpowiedzialny 26-latek już utracił prawo jazdy, a za spowodowanie wypadku będąc pod wpływem alkoholu odpowie jeszcze przed sądem.

Potrącenie rowerzysty

Kilka godzin później na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego z ul. Wańkowicza doszło do kolejnego potrącenia – tym razem rowerzysty. 61-letni kierowca VW wyjeżdżając z parkingu olsztyńskiego marketu przy ul. Sikorskiego, podczas skręcania w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście, który przejeżdżał przez jezdnię drogą dla rowerów w czasie gdy sygnalizator nadawał zielone światło. Poszkodowanym okazał się 26-letni mieszkaniec Olsztyna, który został przewieziony do szpitala. Według wstępnych ustaleń nie doznał on groźnych obrażeń i wymaga leczenia trwającego poniżej 7 dni.

Funkcjonariusze zatrzymali 61-letniemu kierowcy prawo jazdy. Za spowodowanie potrącenia odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem wykroczeń, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi mu kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Źródło: KMP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

120 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Nowe zachorowania w woj. warmińsko-mazurskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (04.04) o 120 nowych