Druga edycja 10K Run Series – pobiegnij „dychę” na atestowanych trasach!

Druga edycja 10K Run Series – pobiegnij „dychę” na atestowanych trasach!

- Kategoria: Sport
0

fot. LABOSPORTfot. LABOSPORT

W przyszłym roku, kolejny raz w ramach cyklu zawodów triathlonowych Elemental Tri Series, odbędzie się biegowa impreza towarzysząca – 10K Run Series. Biegi na dystansie 10 km ponownie znajdą się w programie edycji Elemental Tri Series w Olsztynie (27 maja 2018) oraz w Blachowni k. Częstochowy (29 lipca 2018).

Trasa zawodów 10K Run Series w Olsztynie przebiegać będzie ulicami: Kapitańską, Sielską, Lotniczą, ponownie Sielską, al. Roberta Schumana do ronda Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, gdzie usytuowany będzie nawrót na al. Schumana i ul. Sielską (1 pętla). Start i meta zlokalizowane będą na ulicy Kapitańskiej. Bieg rozpocznie się od godzinie 9:00, tuż przed zawodami triathlonowymi. Rywalizacja w Blachowni również rozpocznie się o godzinie 9:00. Start i meta zlokalizowane będą na ul. Henryka Sienkiewicza. Zawodnicy pobiegną w ul. Sienkiewicza, Leśną, a następnie ul. Kościuszki. Nawrót trasy usytuowany będzie przed drogą wojewódzką 492 (2 pętle po 5 km).

„Dodanie zawodów biegowych do naszego cyklu okazało się strzałem w dziesiątkę. Duża frekwencja w Olsztynie i Blachowni pokazuje, że tego typu imprezy są atrakcyjne dla zawodników, z których część stanowią osoby towarzyszące triathlonistom. Trasy obu przyszłorocznych biegów w ramach 10K Run Series są szybkie i atestowane przez PZLA. Pozostaną również niezmienne w stosunku do minionego sezonu, więc będzie można łatwo porównać swoje czasy i sprawdzić postępy” – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

Prestiżowy cykl Elemental Tri Series 2018 zapowiada się niezwykle interesująco. Biorący w nim udział triathloniści będą mieli do wyboru trzy dystanse: olimpijski, supersprint oraz sprint w ramach, którego odbędzie się rywalizacja o punkty w Pucharze Polski w triathlonie. Zawodom triathlonowym towarzyszyć będą zawody biegowe dzieci – Elemental Kids oraz dla dorosłych – 10K Run Series. Ogromne sportowe emocje czekają na wszystkich, którzy przyjadą na inaugurację cyklu, która obędzie się w ostatni weekend maja 2018 w Olsztynie. Dzień przed zawodami Elemental Tri Series Olsztyn, nad Jeziorem Ukiel odbędzie się Puchar Europy w triathlonie. W wyścigu rywalizować będą najlepsi triathloniści naszego kontynentu!

Zapisy na zawody biegowe 10K Run Series ruszają 2 stycznia 2018 r. o godz. 12:00. Aby wziąć udział w zawodach wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie zawodów www.triathlonseries.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Sportowe sukcesy Kung Fu z Olsztyna

Końcówka roku 2018 była pracowita dla olsztyńskich zawodników